Home Twarz i ciało Perfekcyjne brwi – jak osiągnąć taki efekt?

Perfekcyjne brwi – jak osiągnąć taki efekt?

by admin

Brwi to pozornie mało istotny element Naszego makijażu, jednak w rzeczywistości mają ogromny wpływ na Nasz wygląd. Odpowiednio podkreślone brwi nadają twarzy wyrazistości, wpływają na kształt twarzy, optycznie powiększają oczy, a nawet są w stanie odjąć lat. Dlatego, by mieć piękne brwi, warto wytrenować odpowiednią technikę makijażu, a poza tym wyposażyć kosmetyczkę w produkty do malowania i pielęgnacji brwi.

Jak malować brwi?

Oto, co jest najistotniejsze podczas malowania brwi:

  • precyzja – ten warunek jest koniecznym do spełnienia podczas makijażu nie tylko tej partii twarzy. Staranność to podstawa udanego makijażu, który podkreśli urodę i będzie zdobił twarz. W trakcie malowania brwi nie należy wyjeżdżać pędzelkiem poza linię włosów, to sprawi, że będą wyglądały sztucznie, dopuszczalne jest tylko minimalne ich pogrubienie.
  • brak pośpiechu – jest to ważne szczególnie na początku przygody z makijażem brwi. Jeżeli zależy nam na idealnie naturalnym efekcie, musimy przygotować się na kilkuetapowy makijaż złożony z kilku odcieni kosmetyku. Cieniowanie brwi wymaga dużego skupienia i wspomnianej precyzji. Natomiast jeżeli nie mamy rano dużo czasu, warto zainwestować w kompaktowy produkt, który umożliwia znaczne szybsze malowanie bez uszczerbku na jakości efektu końcowego.
  • odpowiednio dobrane kosmetyki – do makijażu brwi należy stosować jedynie kosmetyki dedykowane do tej czynności. Ich skład i formuła zostały skomponowane z myślą o właśnie takim przeznaczeniu.
  • właściwy kolor – kolor brwi powinien być kompatybilny z kolorem oczu i odcieniem włosów. Producenci ułatwili sprecyzowanie wyboru, tworząc oddzielne produkty dla blondynek, brunetek, szatynek czy rudowłosych. Dzięki zróżnicowanej kolorystyce i szerokiej palecie dopasowanie idealnego odcienia jest dużo prostsze. Oferty sklepów z kosmetykami oferują również farbki do brwi, których użycie pozwala na długo zachować pożądany odcień włosków.

Jak dbać o brwi?

Nawet najdroższe i najlepsze na rynku kosmetyki ciężko będzie wykorzystać podczas, gdy Nasze brwi będą złej kondycji. Istnieją sposoby na pobudzenie ich wzrostu i zagęszczenie. Odpowiednia pielęgnacja i regularna regulacja to gwarancja sukcesu i łatwiej wykonywanego makijażu. Dobrym sposobem jej używanie specjalistycznych odżywek do rzęs. Nakładane co noc szczoteczką do brwi oleje wydłużają, przyciemnią i pogrubiają włoski. Z tak zadbanymi i bujnymi brwiami nie musimy spędzać godzin przed lustrem starając się o ich precyzyjne wyrysowanie. W przypadku gęstych włosów wystarczy jedynie mydełko do stylizacji brwi ich przeczesanie. Więcej produktów do brwi, ale nie tylko na stronie: Wonder Lashes.

You may also like