Home Nowości kosmetyczne Nieinwazyjny sposób na blizny po operacjach! To działa!

Nieinwazyjny sposób na blizny po operacjach! To działa!

by admin

Wszelkiego rodzaju operacje niosą zawsze za sobą pamiątkę w postaci blizny. Czasem mogą być one bardziej ukryte, a czasem widoczne. Niektórzy nie zwracają na nie uwagi, a innym bardzo przeszkadzają. Co robić, jeśli chcemy pozbyć się takich śladów na ciele? Jak wygodnie zmniejszyć widoczność blizny po operacjach plastycznych, chirurgicznych i po cesarskim cięciu? Jeśli myślisz o nieinwazyjnych metodach, wybierz plastry lub maści silikonowe! Jak działają i jak je stosować? Wyjaśniamy!

Blizna po operacji pozostaje zawsze. Jej ostateczny wygląd zależy od wielu czynników, takich jak indywidualne predyspozycje, mikrouszkodzenia powstałe w trakcie operacji czy zastosowany sposób szycia. Ważna jest też jej właściwa pielęgnacja.

Pielęgnuj swoją bliznę

Po przebytej operacji musisz sobie dać czas na rekonwalescencję. Warto już w szpitalu przyjrzeć się jak wygląda pielęgnacja rany pooperacyjnej wykonywana przez pielęgniarki, a następnie przy wypisie dowiedzieć się jak powinno się takie czynności wykonywać w domu i kiedy zgłosić się na konsultację. Przede wszystkim najważniejsze jest, abyś pamiętała o higienie. A kiedy rana się już zagoi, warto rozpocząć terapię blizny. Im szybciej się o nią zatroszczysz, tym lepsze osiągniesz rezultaty. Jeśli blizna jest w widocznym miejscu pamiętaj, żeby chronić ją przed promieniami słonecznymi, gdyż zakłócają one naturalny proces tworzenia się blizny lub sprawiają, że dochodzi do pojawiania się przebarwień.

BLIZCARE® Regular silikonowy plaster

Wygodne plastry silikonowe na blizny

Jeśli chciałabyś pozbyć się blizny w sposób nieinwazyjny, to rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze! O czym mowa? Zastosuj plastry silikonowe BLIZCARE® Regular, które możesz docinać w dogodny sposób – tak, aby dopasowały się perfekcyjnie do Twojej blizny! Takie plastry to wygodne rozwiązanie na blizny w trudno dostępnych miejscach lub te, które znajdują się pod ubraniami. Plastry BLIZCARE® Regular występują w różnych kształtach i rozmiarach. Musisz wiedzieć, że największy plaster ma aż 25cm x 5cm, czyli będzie dostosowany do naprawdę dużych blizn pooperacyjnych.

Natomiast dla blizn po cesarskim cięciu wybierz dedykowany produkt BLIZCARE® PRO, który ma już odpowiedni rozmiar. Jeśli jesteś po mastopeksji, wybierz BLIZCARE® PRO z kształtem plastrów dopasowanym do blizn po właśnie tego typu specjalistycznych zabiegach. Dzięki takim plastrom nie musisz obawiać się o wycieranie się ze skóry dobroczynnego silikonu. Zakładasz ubrania i możesz poczuć się swobodnie, a plaster będzie działał nieprzerwanie.

Prawda, że proste? A jeśli twoja blizna znajduje się w widocznym miejscu, to też nic strasznego! Plastry są przezroczyste, dyskretne, komfortowe w noszeniu, idealnie przylegają do skóry.

Poznaj doskonałe efekty, które przyniosą ulgę

Proces gojenia się ran i powstawania blizny może potrwać kilka miesięcy. Jednak pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz kurację, tym lepsze osiągniesz efekty. Najkorzystniej stosować plastry w okresie do dwóch lat po zamknięciu rany. Dzięki zastosowaniu plastrów na powierzchni skóry powstaje cienka, elastyczna, oddychająca i nieprzepuszczalna dla wody membrana, to sprawia, że blizna utrzymuje właściwą wilgotność.

Jakich efektów możesz się spodziewać? Dzięki plastrom BLIZCARE® Regular lub BLIZCARE® PRO blizna stanie się jaśniejsza, mniej widoczna, bardziej elastyczna. Plastry spowodują, że zmniejszy się ryzyko powstawania bliznowców i blizn przerostowych, zniknie uczucie świądu i napięcia, dzięki temu będziesz się czuć bardziej komfortowo!

BLIZCARE® Regular silikonowy plaster (plastry dostępne są w różnych kształtach i wymiarach)

You may also like