Home Moda Nie daj się wyprzedaży czyli zakupy z głową!

Nie daj się wyprzedaży czyli zakupy z głową!

by admin

Wakacje to nie tylko sezon wyjazdowy! To czas, który kobiety najchętniej spędziłyby w centrum handlowym. Dlaczego? Bo są wyprzedaże! Chodzimy po sklepach licząc, że uda nam się złowić jakąś piękną rzecz w przystępnej cenie. My kobiety lubimy być obdarowywane, więc cieszymy się, że sprzedawcy dają nam wspaniały prezent, zwany: obniżką, promocją, wyprzedażą. Czujemy się szczęśliwe i decydujemy się przyjąć go z ogromną satysfakcją i radością. Wydając pieniądze, jesteśmy przekonane, że wykorzystujemy świetną okazję. Dostajemy przecież coś po niższej cenie. Zatem cieszymy się, że teraz możemy wydać na coś mniej niż wcześniej. Czy istotnie tak jest? A może wracamy do domu z kilkoma torbami i rozpakowując je, zastanawiamy się, po co tyle kupiłyśmy? Okazuje się, że wydałyśmy więcej pieniędzy niż przez ostatnie dwa miesiące, a rzeczy nie wydają się już tak ładne jak w sklepie. Co się stało? – myślimy. Czujemy się oszukane i niezadowolone. Po powrocie ze sklepu już nie cieszymy się z wyprzedaży.

Co zrobić by nie dać się naciągnąć i cieszyć się w pełni ze sklepowych okazji? Oto kilka rad, które przydadzą się przed wyprawą do sklepu.

Dobry plan to podstawa!
Otwórz swoją szafę i zastanów się, czego potrzebujesz. Pomyśl, jakie rzeczy pasują do twojej garderoby. W ten sposób unikniesz kupienia czegoś, co jest zupełnie nie w Twoim stylu.

Mierz siły na zamiary!
Ustal przed wyjściem, ile pieniędzy chcesz lub możesz przeznaczyć na zakupy. Unikniesz w ten sposób debetu na koncie i wyrzutów sumienia.

Co dwie głowy to nie jedna!
Rób zakupy z przyjaciółką. Pomoże Ci w podjęciu decyzji i odwiedzie od bezsensownego wydania pieniędzy na coś, czego jedyną zaletą jest niska cena.

Kobieta zmienną jest!
Kupuj w sklepach, które dbają o swoich klientów. Wybieraj te, w których możesz następnego dnia oddać nieużywany towar, jeżeli w domu się rozmyślisz.

Nie kupuj kota w worku!
Pamiętaj, że kupując towar widocznie uszkodzony nie masz prawa do jego zwrotu. Zanim zapłacisz obejrzyj dokładnie to, co wybrałaś.

Znaj swoje prawa!
Dowiedz się jakie są warunki zakupu, czy towar podlega reklamacji oraz jakie są jej warunki.

Nie ze mną te numery!
Promocja ma swoje prawa, a sprzedawcy zrobią naprawdę wiele by przekonać Cię do zakupu. Bądź zdecydowana i nie daj się namówić na coś tylko dlatego, że ekspedientka jest wyjątkowo miła. Jej zdanie może być pomocne, ale to do Ciebie należy ostatnie słowo.

Nie daj się zwariować!
Nie daj się wciągnąć w wir okazji. Kieruj się zdrowym rozsądkiem. Pamiętaj o swoich postanowieniach, a będziesz zadowolona z zakupów.

Nie zadręczaj się!
Zakupy to nie strategia wojenna. Nie załamuj się, jeżeli nie zrealizowałaś w pełni swoich zamiarów lub wydałaś więcej niż zaplanowałaś. Świat się od tego nie zawali. Rzeczy, które Ci się nie podobają zawsze można oddać komuś, kto ma inny gust lub sprzedać przez Internet.

Małe ekstrawagancje i szaleństwa
Pozwól sobie na coś, co wpadło Ci w oko, ale niekoniecznie pasuje do Ciebie. Odrobina szaleństwa, która niespecjalnie odchudzi Twój portfel może przynieść wiele radości. Czasem warto przypomnieć sobie słowa Marlin Monroe: „Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy”.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

You may also like

Leave a Comment