Home Twarz i ciało MASKNE – NOWY PROBLEM SKÓRNY FOREO ROZPRAWI SIĘ Z NIM RAZ NA ZAWSZE

MASKNE – NOWY PROBLEM SKÓRNY FOREO ROZPRAWI SIĘ Z NIM RAZ NA ZAWSZE

by admin

Dla większości z nas zachowanie dystansu i częste mycie rąk stało się obecnie nową rzeczywistością. Nieustannie nosimy maseczki na twarz, aby chronić się przed wirusem w jak największym stopniu. Niestety noszenie ich przez dłuższy czas wiąże się z nieprzyjemnymi efektami ubocznymi – zablokowanymi porami i wypryskami. Krótko mówiąc, mamy do czynienia z nowym problemem skóry, który już ma swoją fachową nazwę i jest to maskne.

Co to jest maskne?

Termin maskne powstał z połączenia dwóch angielskich słów – „mask” (z ang. maseczka) oraz „acne” (z ang. trądzik). To faktycznie trądzik mechaniczny i różnego rodzaju wypryski powstające na brodzie, policzkach, nad ustami oraz na linii żuchwy, czyli obszarach zakrytych maską. Istnieją dwie główne przyczyny tego typu trądziku. Pierwsza to obtarcia oraz podrażnienia. Zakłóca to powierzchnię skóry i niszczy jej barierę ochronną, ułatwiając zatykanie porów Lub powodując wysypkę. Drugą przyczyną maskne jest wilgoć, która tworzy się pod maską, gdy nosimy ją przez dłuższy czas. Jeśli jeszcze dodatkowo nosimy makijaż, problem ulega pogłębieniu. Pamiętajmy, że zakładając maskę, chronimy siebie i wszystkich wokół siebie. Nie chcemy was zniechęcić do jej noszenia. Chcemy jednak pomóc zachować wam zdrową skórę, dlatego przyjrzeliśmy się różnym sposobom zapobiegania maskne.

Jak zapobiegać maskne?

Aby wasza skóra była szczęśliwa i zdrowa, najważniejsza jest prosta i skuteczna pielęgnacja. Dwa najważniejsze kroki to oczyszczanie i nawilżanie. Myjcie twarz prawidłowo i regularnie, aby pozbyć się brudu, który gromadzi się w ciągu dnia i powoduje wypryski. Nawilżajcie cerę, aby odżywić skórę i pomóc jej utrzymać barierę ochronną. Aby wam pomóc, mamy kilka przydatnych wskazówek dotyczących stawienia czoła maskne.

Wybierz odpowiednią maskę na twarz

Aby powstrzymać wypryski, wybierajcie maseczki na twarz wykonane z lekkich materiałów, takich jak bawełna, jedwab lub satyna. Zatrzymują one mniej ciepła i wilgoci oraz powodują mniejszy stres dla skóry. Kolejną kluczową sprawą jest częste zmienianie i pranie maseczek. Znaczenie ma także sposób ich suszenia – pozostawienie na zewnątrz nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ na tkaninie zbierają się kurz i bakterie, które powodują wypryski.

MASKNE wyspa-kobiet.pl

Umyj swoją twarz

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie podkreślili, jak ważne jest regularne oczyszczanie twarzy. Starajcie się unikać agresywnych produktów i zamiast tego trzymajcie się swojej stałej rutyny pielęgnacyjnej. Dzięki temu oczyścicie pory z całego brudu, potu i martwych komórek skóry bez uszkadzania lub podrażniania skóry. Na szczęście FOREO ma idealne rozwiązanie do inteligentnego oczyszczania skóry przypominające domowe spa. Jest to oczywiście szczoteczka LUNA.

Chroń swoją skórę

Nie jest to czas na rezygnację z kremu nawilżającego. Możecie myśleć, że skoro pod maseczką bardziej się pocicie, to nie potrzebujecie tak dużo kremu nawilżającego. Nic bardziej mylnego. Utrzymywanie porządnego poziomu nawilżenia skóry to najlepszy sposób na wzmocnienie bariery ochronnej skóry i powstrzymanie wszystkich nieprzyjemnych bakterii. Tutaj z pomocą przychodzi UFO z całą armią nawilżających maseczek. Jak zawsze, musimy również przypomnieć o stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym – wypryski mogą być nieprzyjemne, ale oznaki wcale nie są lepsze. Jeśli nie wyobrażacie sobie siebie kompletnie bez makijażu, lepszym rozwiązaniem będzie krem koloryzujący z filtrem niż tradycyjny podkład.

Maszyna do walki z trądzikiem

Jeśli dbacie o swoją skórę jak należy, ale nadal macie wypryski, dobrym pomysłem jest zasięgnięcie porady dermatologa. Jeśli jest to jakiś pojedynczy wyprysk, warto wypróbować nieagresywne leczenie punktowe. Wypróbujcie najpotężniejszą broń FOREO do walki z trądzikiem jakim jest ESPADA. To urządzenie wykorzystuje leczenie światłem niebieskim i precyzyjne celowanie laserowe, aby pozbyć się trądziku w prosty, skuteczny i szybki sposób. Zatem nie wahajcie się, wycelujcie w swoje wypryski za pomocą potężnej wiązki światła niebieskiego LED o długości 415 nm. Takiej samej techniki dermatolodzy używają do profesjonalnych zabiegów, ale tylko w FOREO możecie ją mieć za ułamek ceny.
W tym tygodniu FOREO świętuje swoje siódme urodziny. 7 to nasza szczęśliwa urodzinowa liczba i z tej okazji mamy do rozdania setki ofert – do 35% taniej! Zapraszamy na stronę foreo.com po moc niespodzianek. Z okazji urodzin FOREO to wy dostajecie prezenty.

 

You may also like