Home Twarz i ciało Jakie kwasy na twarz wybrać? Kwasy AHA, BHA, PHA

Jakie kwasy na twarz wybrać? Kwasy AHA, BHA, PHA

by admin

Kwasy na twarz, mające działanie złuszczające, to cenne produkty pielęgnacyjne. Pozyskiwane są z natury; ich źródłem są owoce, rośliny, mleko. Kluczem do właściwej pielęgnacji jest odpowiedni dobór kwasu do naszej cery oraz problemu, z jakim się ona zmaga.

Kwasy na twarz AHA – twardy zawodnik dla silnego przeciwnika

Jako najsilniejsze z całej grupy kwasów, przynoszą wyraźne efekty, co jednak sprawia, że  obarczone są większym ryzykiem podrażnień.

Dedykowane dla cery trądzikowej lub dojrzałej. Tej pierwszej przydadzą się w zwalczaniu uporczywych wyprysków, działając przeciwbakteryjnie oraz hamując łojotok. W przypadku cery dojrzałej zastosowanie pielęgnacji kwasami AHA przynosi efekty w postaci widocznego wygładzenia zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień oraz ujędrnienia i nawilżenia skóry.

Kwasy na twarz AHA nie są polecane dla cer naczyniowych i szczególnie wrażliwych.

BHA – na ratunek skórze trądzikowej

Nie są tak silnie drażniące, jak AHA, lecz również mają świetne działanie pielęgnacyjne, jeżeli chodzi o cerę trądzikową. Odblokowują pory, jednocześnie oczyszczając skórę z zaskórników.

BHA to kwas salicylowy, który ma zdolność docierania do najgłębszych warstw skóry. Dzięki tym właściwościom przynosi ukojenie cerze ze skłonnościami do wyprysków.

Kwasy na twarz PHA – czyli łagodnie i skutecznie

W swoim działaniu łudząco przypominają wspomniane już kwasy AHA. Kwasy PHA w odróżnieniu od tych pierwszych mają jednak znacznie mniej drażniące działanie, które nie powoduje skutków ubocznych.

To kwasy na twarz nowej generacji, polecane także dla skóry delikatnej i wrażliwej. Mają działanie odmładzające i nawilżające. Doskonale oczyszczają i odświeżają cerę. Stanowią alternatywę dla osób, które posiadają skórę naczyniową i nie mogą korzystać z dobrodziejstw kwasów AHA i BHA.

You may also like