Lifting twarzy – chirurgiczne usuwanie zmarszczek

Jak wygrać z czasem? „Starzenie się z godnością” wcale nie jest dla każdego! Nic w tym złego, że nie chcesz widzieć na swojej twarzy zmarszczek! W naszych czasach całe szczęście chirurgia plastyczna zna sposoby by być wiecznie młodym.Pomocna przy tym artykule dla Was była mi współpraca z – Szpital ETER-MED 1Day Clinic.

Jakie działanie ma zabieg?
Odmładzające! Bo przecież właśnie o to nam chodzi. Dodatkową jego zaletą jest też fakt, że owy lifting twarzy może również pomóc w delikatnej korekcie rysów twarzy. Niesamowite w tym zabiegu jest to, że daje bardzo naturalny efekt  a ingerencja chirurgiczna jest praktycznie niezauważalna.

Na czym polega lifting twarzy?
Niestety ale skóra twarzy z wiekiem zaczyna wiotczeć. Dzieje się tak u każdego bez wyjątku. Ten proces zaczyna się około 30stki. Na samym początku opadają powieki, a w wieku 50 lat zaczynają opadać policzki, nos, szyja. Skóra traci swoją elastyczność i jędrność.

Lifting twarzy polega na zredukowaniu jest tkanki w środkowych oraz dolnych partiach twarzy i szyi. Tkanka, która z wiekiem opada, powoduje marszczenie się skóry. Podczas zabiegu lekarz nie tylko naciąga skórę, lecz ingeruje głębiej. Nacina i delikatnie przesuwa osłaniającą mięśnie powięź w tych partiach twarzy, gdzie skóra straciła sprężystość. Nacięcie prowadzone jest w mało widocznych miejscach: w skroni, uchu i za uchem. Po takiej rekonstrukcji skóra lepiej układa się na mięśniach, a jednocześnie twarz nie traci swojej mimiki, nadal wyglądając naturalnie.

Jakie znieczulenie jest używane podczas zabiegu?
Jest to znieczulenie ogólne – narkoza

Jak wygląda proces gojenia się po operacji?
Po zabiegu utrzymuje się obrzęk i widoczne jest zasinienie przez około 7 dni. Swędzenie i uczucie napięcia ustępują zazwyczaj po kilku tygodniach.

Po jakim czasie jest widoczny efekt końcowy?
Po około 3 miesiącach.

Jaki jest koszt zabiegu?
Około 14000 zł

Masz więcej pytań?
kontakt: szpital@etermed.pl
Pomoc i współpraca – www.1dayclinic.pl 

Udostępnij:

%d bloggers like this: