Operacja podniesienia piersi – 3 część pytań

Ostatnia już porcja Waszych pytań i odpowiedzi dotyczących tematu operacji podniesienia piersi. Pomocna przy odpowiedziach dla Was była mi współpraca z – Szpital ETER-MED 1Day Clinic.

WASZE PYTANIA:
Mam 20 lat dopiero ale moje piersi są w rozmiarze 75H. Jest to dla mnie uciążliwe, i zastanawiamy się z mamą właśnie nad takim zabiegiem podniesienia biustu, ze względu na to że przez to że są takie duże ( a ja dość drobna przy nich bo ważę 50kg) są zwyczajnie obwisłe i przy tym czuje się nie atrakcyjnie. Czy w takim wieku taki zabieg jest „spoko” czy lepiej jakiś inny, lub jakimś innym sposobem. Będę wdzięczna za pomoc .

Od 18 roku życia każda kobieta w Polsce odpowiada za swoje ciało sama. Uważam, że najważniejszą rzeczą na świecie w życiu jest kochać siebie samego dlatego jeśli chcesz to zrobić to zrób! Wiek nie gra tu roli a prawda jest taka, że im dłużej będziesz czekać tym te piersi niżej opadną.

Kiedyś patrzyłam i siebie w mieście i był to koszt 10tys, ale na ta chwilę moja koleżanka powiększyła biust i zapłaciła tyle za implanty także też mnie ciekawi cena .
Cena operacji podniesienia piersi jest dużo wyższa od zwykłej operacji powiększenia biustu ze względu na to, że taka operacja jest dużo bardziej skomplikowana.  Taka operacja polega na usunięciu nadmiaru skóry i transpozycji brodawki na właściwe miejsce i czasem dokładany jest również implant jeśli pacjentka ma takie życzenie. Koszt takiego zabiegu to około 15 000zł.

Czy opadły Ci implanty po ciąży?
Skóra z implantami czy bez nich jest zawsze taka sama. Nie da się uniknąć pewnych fizycznych zależności. Jeśli ktoś ma duży biust to prędzej czy później ten opadnie. Dlatego radzę Wam nie wybierać zbyt dużych implantów gdy wybieracie się na operację powiększenia biustu. Jak to było po ciąży? Biust w czasie ciąży jak i zaraz po niej w okresie karmienia urósł mi 3 krotnie. Nie zdecydowałam się jeszcze na operację podniesienia biustu ale prawdopodobnie kiedyś ją wykonam bo – tak uważam, że ciąża je mocno zniszczyła.

Jak wygląda czas rekonwalescencji po zabiegu?
Przez kilka pierwszych dni po zabiegu odczuwalny jest dyskomfort związany z bólem. Po operacji przez miesiąc należy nosić tak jak w przypadku operacji powiększenia biustu specjalny podtrzymujący biustonosz. Zdjęcie szwów i opatrunków następuje po około tygodniu. Też po takim czasie można wrócić do normalnych czynności i aktywności. Intensywny wysiłek fizyczny można podjąć dopiero po miesiącu od wykonania operacji.

Czy zostaje duża blizna pod piersią?
Niestety ale w przypadku podniesienia piersi blizna nie występuje tylko pod piersią ale i wzdłuż jej i często również naokoło sutków. Jednak z powodzeniem można ją zredukować laserem frakcyjnym CO2.

Jeśli macie więcej pytań dotyczących operacji podniesienia biustu proszę napiszcie tu – szpital@etermed.pl

Pomoc i współpraca – www.1dayclinic.pl 

Udostępnij:

%d bloggers like this: