Operacja podniesienia piersi – 1 część pytań

W tym miesiącu, chciałabym przedstawić Wam szerzej temat zabiegu podniesienia piersi. Wiem, że obserwuje mnie wiele kobiet które są matkami a sama dobrze wiem, że niestety ale po ciąży biust kobiety znacząco się zmienia. 

Przy tym temacie również bardzo pomocna będzie mi współpraca z – Szpital ETER-MED 1Day Clinic.

Dla kogo jest ten zabieg?
Zabieg podniesienia biustu stosuje się, gdy piersi pod wpływem siły grawitacji i osłabienia tkanki stają się opadające oraz pozbawione jędrności. Jakie są tego przyczyny? Wiotczenie piersi jest niestety ale nieuniknione. Z wiekiem tracą one swoją sprężystość ale też ten problem może pojawić się znacznie wcześniej a najczęściej występuje u kobiet, które karmiły piersią lub tak jak ja mają duży biust a w czasie samej ciąży zwiększył swoją wielkość kilkukrotnie. Przypomnę tylko Wam, że karmiłam dziecko tylko jeden miesiąc więc wcale nie jest to długi okres czasu a ten problem dla mnie osobiście jest zauważalny.

Czy piersi po takim zabiegu są zmniejszone?
Wszystko zależy od oczekiwań pacjentki. Jeśli jej celem jest tylko podniesienie biustu to nie zostanie on zmniejszony w ogóle. Zabieg podniesienia biustu daje poprawę i odmłodzenie kształtu piersi, bez elementu ich zmniejszenia. Efektem operacji są wyżej osadzone i pełniejsze piersi.

Co daje taki zabieg?
Piersi po zabiegu kształtują się dość długo bo trwa to około 3 miesiące. Stają się jednak one dużo bardziej kształtne, atrakcyjne i podniesione. Osoba po takiej operacji z pewnością nabiera dużo więcej pewności siebie a jej nastrój mocno się poprawia.

Jaki jest koszt zabiegu?
Ceny zaczynają się od 14 tysięcy złotych.

Na czym polega taki zabieg i jak wygląda cięcie?
W przypadku gdy piersi potrzebują chirurgicznego podniesienia ich wykonuje się zabieg polegająca na usunięciu nadmiaru luźnej skóry piersi i podszyciu gruczołu piersiowego. Od tego jakie zostanie wykonane cięcie zależy bardzo dużo czynników i jest to kwestia bardzo indywidualna która jest ustalana każdorazowo pomiędzy lekarzem i pacjentem. Jakie są zatem cięcia? W kształcie odwróconej litery T: cięcie wkoło otoczki, pionowe od otoczki do bruzdy pod piersią i wzdłuż fałdu podpiersiowego, w kształcie tzw. klucza: cięcie wkoło otoczki i pionowe od otoczki do bruzdy pod piersią i cięcie tylko wkoło otoczki.

Jeśli macie więcej pytań dotyczących operacji i zabiegów – szpital@etermed.pl
Pomoc i współpraca – www.1dayclinic.pl

Udostępnij:

%d bloggers like this: