plastyka górnych powiek – 3 część

Ostatnia już porcja Waszych pytań i odpowiedzi dotyczących tematu plastyki górnych powiek. Pomocna przy odpowiedziach dla Was była mi współpraca z – Szpital ETER-MED 1Day Clinic.

Ile czas trwania zabieg?
Około 60 minut

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

Jaka jest cena zabiegu w zagranicznych klinikach? Czy może warto wykonać korekcje powiek w innym kraju?
Zdecydowanie Polska jest jednym z najtańszych miejsc do wykonania korekcji powiek. Ceny poza jej granicami są znacznie wyższe niż u nas. Dla przypomnienia w klinice 1dayclinic.pl cena zabiegu to około 4 000zł w innych krajach zapłacimy: Wielka Brytania 11 000-22 500zł, Ameryka 7 400zł, Niemcy 10 400zł, Włochy 10 600zł, Hiszpania 8 250 – 15 200zł.

Jakie są potencjalne powikłania po zabiegu?
Każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko potencjalnych powikłań. Wszystko jednak bardzo zależy od tego jak pacjent stosuje się do zaleceń lekarza. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu oraz przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych. W przypadku plastyki powiek górnych zdarza się, że występuje nadwrażliwość na światło, nadmierne łzawienie lub przeciwnie, suchość oka, a także reakcja alergiczna na znieczulenie lub infekcja rany pooperacyjnej.

Czy mężczyźni też wykonują sobie ten zabieg?
Okazuje się, że plastyka górnych powiek jest drugim, po plastyce nosa, najczęściej wykonywanym przez mężczyzn zabiegiem chirurgii plastycznej.

W klinice www.1dayclinic.pl zabieg plastyki górnych powiek wykonuje 3 lekarzy:

1. dr hab. n. med. Paweł Szychta który posiada na stronie znanylekarz.pl 51 pozytywnych opinii a w ciągu ostatnich 30 dni jego nazwisko było wyszukiwane 1 308 razy – Paweł Szychta jest specjalistą chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończył z wyróżnieniem oraz był Studentem Roku UM w konkursie “Primus Inter Pares”. Pracę doktorską tworzoną w Polsce i Wielkiej Brytanii obronił w macierzystej Uczelni również z wyróżnieniem. Umiejętności z zakresu chirurgii plastycznej pogłębiał w ośrodkach klinicznych chirurgii plastycznej w Polsce, Wielkiej Brytanii i Belgii. Otrzymał kilkadziesiąt nagród i stypendiów za swoją działalność z zakresu chirurgii plastycznej w Polsce, krajach Europy Zachodniej i USA, m.in. Stypendium PSM Uniwersytetu w Edynburgu w Wielkiej Brytanii, 1. Nagrodę Królewskiego Towarzystwa Medycyny w Wielkiej Brytanii, 1. Nagrodę podczas 2. Kongresu Rady Naukowej Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, 3. Miejsce w konkursie „Supertalenty w medycynie 2015”, Nagrodę Plastic and Reconstructive Surgery za Najlepszy Artykuł 2015 Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastyków w Dallas w USA, Stypendium Południowo-Wschodniego Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych i Rekonstrukcyjnych w Atlancie w USA, czy Finał w konkursie „Złoty Skalpel 2016”. Poza pracą kliniczną Profesor Szychta jest aktywnym naukowcem, prowadzi szereg badań klinicznych z zakresu innowacyjnych metod leczenia w chirurgii plastycznej.

2. lek. Mikołaj Pernak który posiada na stronie znanylekarz.pl 5 pozytywnych opinii, na stronie tourmedica.pl 21 opinii i uzyskał 4,7pkt na 5pkt – Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Tytuł specjalisty II stopnia z chirurgii uzyskał w 1998 roku. Brał udział w licznych kursach i szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii kosmetycznej zarówno w kraju, jak i za granicą. Stale podnosi swoje kwalifikacje, aby zapewnić najwyższy poziom świadczonych usług z zakresu medycyny plastycznej. Największą satysfakcję przynosi doktorowi uśmiech na twarzy szczęśliwego i zadowolonego z efektów swojej pracy pacjenta.

3. dr Iwona Chruścicka która posiada na stronie znanylekarz.pl 12 pozytywnych opinii – Studia wyższe ukończyła w 2004 roku uzyskując tytuł lekarza na wydziale lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Stopień naukowy doktora nauk medycznych w zakresie medycyny uzyskała również na wydziale lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w 2009 roku. W roku 2011 ukończyła kurs medyczny „USG piersi i mammografia” w Bydgoszczy. Po ukończeniu specjalizacji w 2012 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej. W 2015 roku uzyskała tytuł specjalisty chirurgii onkologicznej. W tym samym roku ukończyła specjalistyczny kurs medyczny „Ochrona Radiologiczna Pacjenta” typu „LMN” w Gdańsku.

Jeśli macie więcej pytań dotyczących operacji i zabiegów – szpital@etermed.pl
Pomoc i współpraca – www.1dayclinic.pl

Udostępnij:

%d bloggers like this: