Plastyka górnych powiek – 2 część

Tym razem historia i opowieść osoby z mojej rodziny na temat zabiegu na opadające powieki czyli – plastyka górnych powiek. Przy tym temacie również bardzo pomocna będzie mi współpraca z – Szpital ETER-MED 1Day Clinic.

Jedna z kobiet w mojej rodzinie zdecydowała się na taki zabieg. Przeprowadziłam z nią mały wywiad by przedstawić Wam jak to wygląda z perspektywy osoby która zdecydowała się na walkę z opadającymi powiekami.

Dlaczego zdecydowałaś się na ten zabieg?
Zdecydowałam się ponieważ bardzo przeszkadzała mi opadająca powieka, która opierała się na moich rzęsach. Nie czułam się z tym dobrze i mogłam patrzeć na siebie.

Czy polecasz ten zabieg innym?
Zabieg polecam wszystkim osobom które borykają się z takim problemem jak ja. Uważam, że nie należy w dzisiejszej dobie rozwoju medycyny niczego się obawiać. Zabieg jest bezpieczny i właściwie mało inwazyjny.

Jaką widzisz poprawę w życiu codziennym po zabiegu?
Przede wszystkim czuję się lepiej we własnej skórze i uważam, że wyglądam znacznie korzystniej. Moja powieka już mi nie przeszkadza, nie czuję, jej na rzęsach i czuję, że jestem zauważalnie odmłodzona.

Czy zabieg był bolesny?
Zabieg był wykonywany pod znieczuleniem miejscowym, dlatego też nie czułam bólu. Lekarz po zabiegu w miejscu nacięcia przykleił mi opatrunek w postaci cienkich paseczków i założył szwy. One również w niczym mi nie przeszkadzały. Po zabiegu dostałam jedynie zalecenie aby mieć przy sobie ciemne okulary i to wszystko.

Ile dni trwało jak dochodziłaś do siebie?
Po tygodniu od zabiegu lekarz zdjął opatrunek i szwy. Po tym było już zupełnie dobrze. Pomału schodziła lekka opuchlizna, chodziłam jeszcze w ciemnych okularach przez około dwa tygodnie.

Czy nacięcie na powiece było bardzo wyczuwalne i przeszkadzało?
Nacięcie nie było wyczuwalne ale czułam lekką sztywność powieki. To uczucie jest porównywalne do tego przy skaleczeniu na przykład palca nożem. Wokół ranki czuje się sztywność, która potem znika.

Po jakim czasie blizna była niewyczuwalna i nie przeszkadzała?
Przez około pół roku czułam lekka sztywność powieki. Teraz gdy minęło już parę lat od zabiegu nic nie czuję a oczy mam takie jak chciałam. Jeśli chodzi o bliznę to kompletnie jej nie widać i ta jest również niewyczuwalna. Zabieg polecam wszystkim kto ma taki problem jak ja.

 

Jeśli macie więcej pytań dotyczących operacji i zabiegów – szpital@etermed.pl
Pomoc i współpraca – www.1dayclinic.pl

Udostępnij:

%d bloggers like this: