Plastyka górnych powiek – 1 część pytań

W tym miesiącu, chciałabym przedstawić Wam szerzej temat zabiegu na opadające powieki czyli – plastyka górnych powiek. Przy tym temacie również bardzo pomocna będzie mi współpraca z – Szpital ETER-MED 1Day Clinic.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg plastyki górnych powiek?
Zabieg blefaroplastyki czyli korekcji powiek przeznaczony jest dla każdego kto chciałby się odmłodzić bo to właśnie nasza twarz w pierwszej kolejności zdradza nasz wiek ale i dla osób które mają z natury opadające powieki przez co często wyglądają na zmęczone a pod oczami pojawiają się im opuchnięte worki.

Jakie efekty daje zabieg?
Po pierwsze co jest mocno widoczne, twarz osoby po tym zabiegu wygląda dużo bardziej promiennie i świeżo. Skąd ja to wiem? Ponieważ bliska mi osoba z mojej rodziny wykonała u siebie plastykę górnych powiek i jest zachowywana efektami. Plastyka górnych powiek pomaga zmniejszyć opadające powieki oraz przywrócić kształt konturu powiek. Można również skorygować opadanie górnych powiek, które mogą być przyczyną blokowania pola widzenia lub gdy te zmniejszają jego zakres. Nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej są usuwane razem z cienkim paskiem mięśnia. Blizny po nacięciu zazwyczaj chowają się w naszym naturalnym fałdzie górnych powiek.

Jaka jest cena zabiegu?
Cena zaczyna się od 4 tys zł

Jakie badania należy zrobić przed tym zabiegiem?
Przez samą operacją powinno się wykonać zestaw badań laboratoryjnych, które zostaną zalecone przez lekarza. Zazwyczaj jest to morfologia, APTT i poziom elektrolitów.

Z jakim znieczuleniem wykonywany jest zabieg? Czy jest to narkoza?
Blefaroplastyka wykonywana jest po zastosowania znieczulenia miejscowego. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz podaje pacjentowi środki uspokajające i znieczulające doustnie bądź dożylnie, dzięki czemu procedura jest niebolesna.

Jak wygląda zabieg?
W miejscu naturalnej fałdy, na górnej powiece, przeprowadza się cięcie z którego usuwany jest nadmiar skóry, tkanki tłuszczowej oraz cienki pasek mięśnia. Na koniec zakłada się małe szwy, które są usuwane już po 7-10 dniach, zgodnie z zaleceniem chirurga.

Po jakim czasie można wrócić do codziennych czynności  i aktywności po zabiegu?
Po około 10 dniach wszystko powinno wrócić do normy a delikatny makijaż oczu można wykonać już po tygodniu, natomiast po około trzech tygodniach po operacji można wrócić do aktywności sportowej.

Jeśli macie więcej pytań dotyczących operacji i zabiegów – szpital@etermed.pl
Pomoc i współpraca – www.1dayclinic.pl 

Udostępnij:

%d bloggers like this: