Operacja nosa – 3 część pytań

Ostatnia już porcja Waszych pytań i odpowiedzi dotyczących tematu operacji plastycznej nosa. Pomocna przy odpowiedziach dla Was była  mi współpraca z – Szpital ETER-MED 1Day Clinic.Kiedy można zacząć ćwiczyć po operacji?
Przez pierwsze siedem dni po zabiegu powinno się prowadzić bardzo oszczędzający tryb życia, przede wszystkim unikać wszelkich okazji do urazu. Jeśli chodzi o wysiłek fizyczny to należy go unikać w pierwszych tygodniach po zabiegu.

Czy są jakieś specjalne zalecenia po operacji?
Tak jedną z nich jest pozycja spania. Należy unikać tego by głowa leżała bez podwyższenia i poduszki nawet przez pierwsze 6 tygodni od zabiegu.

Po ilu dniach jest ściągany gips i po jakim czasie można wrócić do normalnego funkcjonowania i pracy?
Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od przebiegu i zakresu operacji jaką miał wykonywany pacjent. Po około tygodniu pacjent powinien zgłosić się do chirurga, przeprowadzającego zabieg na pierwszą wizytę kontrolną, na której to zdejmowany jest gips i szwy ale powrót do codziennych czynności pacjenta jest możliwy po około 7 – 14 dniach.

Czy warto robić taki zabieg poza miejscem zamieszkania?
Przypomnę Wam to o czym już pisałam wcześniej. Ja swoją operację robiłam praktycznie w centrum Warszawy. Dobrze może nie na środku Marszałkowskiej ale zdecydowanie nie było to gdzieś gdzie nie miałam szansy na spotkanie znajomych twarzy. Może się to wydawać głupie czy infantylne ale to zupełnie serio nie jest nic miłego spotkać kogokolwiek znajomego w takim stanie pooperacyjnym. Odpowiadać na miliony pytań a w szczególności na okrągło nieustające jedno „Ale po co Ci to było?” Moim zdaniem każdy żyje własnym życiem i jeśli taka operacja daje komuś szczęście i chce to zrobić to dlaczego by nie. Dlatego właśnie by nie chodzić z chustką na głowie polecałabym wyjechać nawet na parę dni na taką operację poza swoje miejsce zamieszkania do innego miasta a nawet i bym polecała zostać tam na parę dni dłużej by móc zwyczajnie odpocząć od życia codziennego.

Jeśli macie więcej pytań dotyczących operacji nosa proszę napiszcie tu – szpital@etermed.pl
Pomoc i współpraca – www.1dayclinic.pl 

Udostępnij:

%d bloggers like this: