Operacja nosa – 2 część pytań

Kolejna porcja Waszych pytań i odpowiedzi dotyczących tematu operacji plastycznej nosa. Pomocna przy odpowiedziach dla Was była  mi współpraca z – Szpital ETER-MED 1Day Clinic.

Jak wygląda zabieg?
Najczęściej zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym ale nie jest to zawsze koniecznością. Zależy to od wielu czynników, przede wszystkim od trudności operacji. Ja osobiście miałam wykonywaną operację pod narkozą z nadzorem anestezjologa. Bezpośrednio po zabiegu zakładany jest zewnętrzny opatrunek na nos czyli innymi słowy – gips a w środku nosa zakładana jest specjalna tamponada – setony. Następnie po kilku lub kilkunastu dniach po operacji zmieniany jest opatrunek. Wszystko jest uzależnione od indywidualnych kwestii. W pierwszych dniach po operacji mogą na twarzy pojawić się obrzęki i zazwyczaj tak właśnie się dzieje. W okolicach powiek pojawiają się siniaki które zanikają po okresie około 2 tygodni. Na obrzęk i siniaki można stosować zimne okłady i okłady z rumianku.

Jak wygląda okres snu przez pierwsze doby po operacji?
Jeśli mam być szczera to ciężko. Pierwsza doba lub dwie z setonami w nosie jest najgorszym etapem przebiegu całej operacji. Ten etap kończy się wyciąganiem setonów które zazwyczaj są bardzo głęboko osadzone i niestety ale to również okropnie boli. Natomiast po wyciągnięciu owych setonów z nosa natychmiast napływają do nas przedziwne myśli w których doceniamy możliwość normalnego swobodnego oddychania i czujemy się z tym faktem niesamowicie wspaniale.

Po jakim czasie uzyskuje się efekt po zabiegu?
Dopiero po dwóch tygodniach od zabiegu pacjent może wrócić do pracy. Efekt zmiany oczywiście widoczny jest natomiast ale na efekt końcowy musimy poczekać bardzo długo ponieważ nos „osadza się i układa” do około 1-1,5 roku. Ten okres czasu wcale nie jest przesadzony! Nie czytajcie tego z przymrożeniem oczu ponieważ przez ten rok naprawdę z miesiąca na miesiąc nos potraf wyglądać zupełnie inaczej. Ja oglądając swoje stare zdjęcia zaraz po operacji po operacji nie mogę w ogóle siebie rozpoznać.

Jakie miałam odczucia po operacji czy natychmiast byłam z niej zadowolona? Czy naprawdę wygląda się po zdjęciu gipsu „jak po starciu ze ścianą”?
W moim przypadku opis starcia ze ścianą był trafiony w punkt. Przez pierwszy miesiąc faktycznie wyglądam jak świnka i bardzo płakałam ponieważ byłam tym faktem załamana. Jednak tak jak pisałam Wam wyżej nos osadza się rok dlatego też już po paru miesiącach po śwince nie było śladu.

Czy po operacji przysługuje reklamacja?
TAK! Ja z takiej reklamacji skorzystałam ponieważ nie byłam zadowolona z zabiegu i po roku została mi wykonana ponowna, bezpłatna operacja. ALE… Będę Wam powtarzać o tym za każdym razem ponieważ to niesamowicie ważne. Pamiętajcie aby zawsze zabierać paragon fiskalny za wykonany zabieg! Cześć lekarzy nie nabija sprzedaży zabiegu na taką kasę a co za tym idzie oczywiście oferuje niższa cenę. Z jednej strony jest to bardzo atrakcyjne ale należy pamiętać, że tylko i wyłącznie paragon jest dowodem zakupu i jest konieczny aby a w razie potrzeby dochodzić odszkodowania od lekarza lub zgłosić reklamację!

Prosiliście mnie o zdjęcie nosa przed i po:

Jeśli macie więcej pytań dotyczących operacji nosa proszę napiszcie tu – szpital@etermed.pl

Pomoc i współpraca – www.1dayclinic.pl 

Udostępnij:

%d bloggers like this: