Operacja Nosa – 1 część pytań

W tym miesiącu, chciałabym przedstawić Wam szerzej temat operacji plastycznej nosa. Przy tym temacie również bardzo pomocna będzie mi współpraca z – Szpital ETER-MED 1Day Clinic.Dlaczego warto zdecydować się na operację plastyczną nosa?
Według mnie jednym z najważniejszym i najbardziej istotnych elementów ciała człowieka jest jego twarz. Wygląd nosa, który znajduje się w samym jej centrum ma zatem ogromne znaczenie i wpływa na wygląd całej twarzy. Nos może przysparzać ogromne kompleksy które sama posiadałam. Uważam zatem, że jeśli osoba źle się czuję ze swoim nosem i twierdzi, że ten nie pasuję do reszty twarzy lub jest krzywy czy też garbaty powinna bez zastanawiania się skorzystać z korekty kształtu nosa poprzez operacje plastyczną. Moim zdaniem wszystko jest ludzi a człowiek ze sobą powinien żyć w zgodzie i być szczęśliwym również patrząc na swoje odbicie w lustrze.

Jak może zmienić się wygląd nosa po operacji i co można dzięki niej uzyskać?
Nos podczas operacji plastycznej można: skrócić, wyprostować, zmniejszyć, usunąć garbek, skorygować czubek nosa oraz wyprostować przegrodę.

Czy zawsze nos jest „łamany” przy operacji nosa?
Nie zawsze. Jest to uzależnione od tego jakich efektów oczekujemy i co w wyglądzie nosa nam przeszkadza.

Jeśli nasz nos jest zbyt szeroki, wystający lub ma asymetryczny czubek – wykonywana jest tylko korekcja części chrzestnej.

Natomiast nos który jest krzywy lub garbaty poddawany jest operacji część kostnej i tutaj oznacza to „łamanie i piłowanie” plus dużo dłuższą rekonwalescencję.

Czasami zdarza się tak, że wykonywana jest pełna korekcja nosa i wtedy operowana jest część chrzęstna i kostna nosa. Dzieję się tak gdy np. dodatkowo dokucza nam niedrożności nosa przez którą mamy kłopoty z oddychaniem. Wtedy wykonywany jest zabieg prostowania przegrody.

Jeśli chodzi o mnie to ja właśnie byłam tym najtrudniejszym przypadkiem z poważną operacją zmiany wszystkiego.

Jak wyglądała moja historia?
Od zawsze moim ogromnym kompleksem był nos. Nienawidziłam jego wyglądu i czułam się z nim fatalnie. Dlatego zdecydowałam się na operację plastyczną nosa w klinice w Warszawie. Do dziś pamiętam jak chodziłam po ulicy z chustką na głowie a mama prowadziła mnie do auta ponieważ wstydziłam się pokazać by nikt na ulicy mnie nie rozpoznał. Dlatego też myślę, że jeśli ktoś ma takie kompleksy jakie miałam ja warto jest wybrać się na taki zabieg do innego miasta np do Gdańska ( www.1dayclinic.pl ) by uniknąć takich sytuacji.

Miałam wykonaną pełną rekonstrukcję nosa a gips z tego co pamiętam miałam przez prawie 2 tygodnie. Siniaki pod oczami utrzymywały mi się myślę, że nawet do 3 tygodni.

Czy operacja mnie bolała?
Sama operacja nie ponieważ miałam podana ogromną ilość leków. Najgorzej jednak wspominam wyciąganie setonów i pierwszą noc po operacji gdy mogłam oddychać tylko przez usta.

Niestety ale nie byłam zadowolona z operacji i skorzystałam z reklamacji. Dlatego też miałam wykonaną drugą operację po której w rezultacie nos wygląda dużo lepiej niż mój naturalny ale jeśli mam być szczera nie jest to to czego oczekiwałam.

Najważniejszą rzeczą jaką musicie wiedzieć przed operacją to dowiedzieć się wszystkiego o lekarzu który będzie wykonywał taki zabieg. Należy zadawać mu miliony pytań i oczekiwać wyczerpujących odpowiedzi. Możecie poczytać na różnych forach opinie pacjentów o lekarzu. Ja chciałam mieć wykonany ten zabieg jak najszybciej i żałuję do dziś, że tak podeszłam do tematu.

W klinice www.1dayclinic.pl taki zabieg wykonuje 2 lekarzy:
1. dr hab. n. med. Paweł Szychta który posiada na stronie znanylekarz.pl 51 pozytywnych opinii a w ciągu ostatnich 30 dni jego nazwisko było wyszukiwane 1 308 razy

2. lek. Mikołaj Pernak który posiada na stronie znanylekarz.pl 5 pozytywnych opinii, na stronie tourmedica.pl 21 opinii i uzyskał 4,7pkt na 5pkt

BARDZO WAŻNE!
Już raz Wam o tym pisałam ale przypominam ponownie!
Dziewczyny pamiętajcie aby zawsze zabierać paragon fiskalny za wykonany zabieg! Cześć lekarzy nie nabija sprzedaży zabiegu na taką kasę a co za tym idzie oczywiście oferuje niższa cenę. Z jednej strony jest to bardzo atrakcyjne ale należy pamiętać, że tylko i wyłącznie paragon jest dowodem zakupu i jest konieczny aby a w razie potrzeby dochodzić odszkodowania od lekarza!

Pomoc i współpraca – www.1dayclinic.pl 

%d bloggers like this: