Powiększanie piersi – 1 część pytań

Tak jak obiecałam w tym miesiącu, chciałabym przedstawić Wam szerzej temat operacji plastycznej biustu. Jako, że wykształcenia medycznego nie posiadam niezbędna i bardzo pomocna będzie mi współpraca z – Szpital ETER-MED 1Day Clinic.

Jak należy przygotować się do zabiegu powiększania piersi?
Na samym początku oczywiście trzeba udać się do chirurga plastycznego, który udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania pacjentki oraz poinformuje dokładnie o zabiegu. Na takim spotkaniu lekarz wraz z pacjentką dobiera odpowiedni kształt jak i rozmiar implantów zazwyczaj prezentując wkładki już na pacjentce w specjalnym biustonoszu. Od lekarza dostaje się listę badań jakie należy wykonać przed operacją oraz różne wskazówki i wytyczne.

Lista badań niezbędnych do wykonania operacji powiększenia piersi:
Morfologia z automatycznym rozmazem
Glukoza
OB (Odczyn Biernackiego)
Na
K
Kreatynina
Mocznik
INR
APTT
HBS
Ag (antygen wirusowy obecny w krwi podczas wirusowego zapalenia wątroby typu B)
Anty HCV ( przeciwciała przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C)
Grupa krwi
Płytki krwi (liczba)

Czy możliwe jest uzyskanie pięknych piersi po ich powiększeniu implantami?
Nie bez powodu kobiety chcą korzystać z chirurgii plastycznej! Odpowiedź na to pytanie raczej jest oczywista ale trzeba zaznaczyć, że dla każdego ideał piękna znaczy co innego. Jedna osoba marzy o małych, jędrnych, okrągłych i przysłowiowych „piłeczkach” a druga chciałaby mieć duże ale naturalnie wyglądające piersi itd. Wariantów oczywiście jest wiele a każda kobieta ma również własne, unikalne cele i oczekiwania względem efektu końcowego. Co jest jednak bardzo istotne w tej kwestii to wybór lekarza i kliniki. Dlaczego? Otóż standardowe umieszczenie implantu piersi pod tkanką jest jedną z prostszych operacji i nie niekoniecznie wymaga dużych umiejętności i finezji. Zaś nowoczesne powiększenie piersi oznacza znacznie więcej niż tylko wstawienie pary implantów pod tkankę tutaj, potrzeba ogromnej praktyki aby ten przez lata zachował młodzieńczy kształt i pozycję.

Czy operacja bardzo boli i jak czułam się po zabiegu?
Operacja biustu wykonywana jest pod narkozą a ból towarzyszy nam dopiero i właściwie moim zdaniem tylko po przebudzeniu się i do 3 dni po operacji. Ja osobiście miałam dodatkowo mniej więcej w miejscu nacięcia skóry siniaki przez około miesiąc.

Czy po włożeniu implantów będzie widać, ze mam sztuczne piersi?
Jest to bardzo uwarunkowane od wielu kwestii na przykład od zamiarów pacjentki (ponieważ jedne szukają subtelnej „kosmetyki” inne pragną posiadać wypełniony, młodzieńczy dekolt, a pozostałe marzą o pełnym, dużym biuście) ale i również od wyglądu czyli kształtu i rozmiaru naturalnego biustu. Z doświadczenia po sobie jak i po koleżankach widzę i śmiało mogę stwierdzić, że im kobieta wcześniej miała większy naturalny biust tym później ten sztuczny wygląda – NATURALNIEJ. Ogólnie rzecz biorąc, wygląd piersi przed operacją ma wpływ na możliwości zastosowania określonych implantów zaplanowanych zgodnie z preferencjami pacjentki. Znaczna część kobiet pragnie, aby ich piersi wyglądały naturalnie ale są też takie, które preferują taki dobór protez, by uzyskać skutkujący „sztucznym” efektem nadmiernie powiększonych i wypełnionych piersi. W obydwu sytuacjach zarówno w jednej, jak i w drugiej, możliwe jest uzyskanie oczekiwanego wyglądu przy wzajemnym zrozumieniu z chirurgiem plastycznym.

Czy implanty są na całe życie?
Obecnie nie ma protez, które byłyby zaprojektowane na całe życie, mimo iż producenci implantów znacznie udoskonalili swój asortyment, w porównaniu z tym, co było jeszcze kilkanaście lat temu. W idealnej sytuacji, implanty mogą rzeczywiście starczyć na całe życie. W wielu jednak przypadkach implanty mogą być umiejscowione tak bardzo długo, jak nawet do 25 lat. Rzadko, protezy muszą zostać wymienione w ciągu pierwszych kilku lat po zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, producenci implantów piersi twierdzą, że produkty powinny trwać nienaruszone średnio od 10 do 15 lat. Nie istnieje natomiast żaden okres przydatności, po którym prawidłowy implant powinien być wyjęty. Trwałość implantów piersi zależy często indywidualnie od danej osoby. Przez normalne codzienne czynności, implanty ulegają bardzo powolnemu zużyciu i finalnie mogą wymagać wymiany – jest to całkowicie naturalny proces. Z biegiem czasu zmienia się również kształt samych piersi, a także może się odmienić ich pożądana wielkość. W przypadku uszkodzenia implantu, producenci są bardzo wspierający z wieloma dostępnymi opcjami gwarancji.

Czy czucie w piersiach po implantacji jest takie samo, jak wcześniej?
Trzeba pamiętać, że ten „zabieg” jest operacją, która jak każda inna, może nieść powikłania medyczne. Jednym z najczęstszych, aczkolwiek rzadko spotykanym problemem, są zaburzenie czucia w obrębie operowanej okolicy. Zwykle czucie w piersiach po implantacji powraca do stanu sprzed operacji w ciągu kilku tygodni. Noszenie odpowiedniego biustonosza 24 godziny na dobę może pomóc zmniejszyć obrzęk podczas gojenia się piersi i jednocześnie przyspieszyć pełen powrót czucia. Czasami jednak są obserwowane dłuższe zmiany w odczuwaniu piersi, szczególnie jeśli został założony bardzo duży implant. Jednakże, większość czucia finalnie powraca, u jednej pacjentki po kilku tygodniach, a u innej do 6 miesięcy. Nie ma tutaj reguły. Możliwa jest oczywiście pewna utrata czucia brodawki sutkowej, co jest obserwowane u około 5-10% pacjentek.

Jaka jest cena operacji?
W większości klinik chirurgii plastycznej wykonuje się zabiegi powiększania piersi przy pomocy implantów. Modele anatomiczne znajdują się zarówno w ofercie ośrodków w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Oferuje je m.in. Klinika Ambroziak w Warszawie, a ceny operacji powiększenia biustu zaczynają się od 15.000zł. Z kolei w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy – od 16 tys. złotych. Klinika Carolina Center w Warszawie przeprowadza zabiegi powiększania piersi w cenach zaczynających się od 20 tysięcy złotych. Natomiast cena powiększenia piersi implantami anatomicznymi w poznańskim ośrodku Mandala Beauty Clinic to 17 tys. złotych. Najczęściej stosowaną metodą wprowadzenia implantu jest poprowadzenie cięcia wokół dolnej krawędzi otoczki brodawki piersiowej, a wszczepiane implanty mają dożywotnią gwarancję producenta.
Koszt powiększenia piersi implantem anatomicznym wydaje się duży, jednak w porównaniu z cenami proponowanymi w zagranicznych szpitalach można wysnuć wniosek, że polskie ośrodki oferują bardzo korzystne stawki. Ceny operacji w USA wahają się w granicach $7000-$1000. W Anglii ceny zaczynają się od £5000. Wśród najbardziej popularnych klinik w Wielkiej Brytanii można wymienić Dolan Park Hospital, placówkę zlokalizowaną w Bromsgrove niedaleko Birmingham, a także Sorensen Clinic Plastic and Reconstructive Surgery w Londynie.
Część chirurgów plastycznych niechętnie podaje stawki, tłumacząc to koniecznością indywidualnego podejścia do każdej pacjentki. Końcowy koszt operacji powiększania piersi jest ustalany podczas konsultacji.

Kolejne odpowiedzi na pytania dotyczące operacji plastycznej biustu pojawią się jeszcze w tym miesiącu.

BARDZO WAŻNE!
Dziewczyny pamiętajcie aby zawsze zabierać paragon fiskalny za wykonany zabieg! Cześć lekarzy nie nabija sprzedaży zabiegu na taką kasę a co za tym idzie oczywiście oferuje niższa cenę. Z jednej strony jest to bardzo atrakcyjne ale należy pamiętać, że tylko i wyłącznie paragon jest dowodem zakupu i jest konieczny aby a w razie potrzeby dochodzić odszkodowania od lekarza!

Pomoc i współpraca – www.1dayclinic.pl 

Udostępnij:

%d bloggers like this: