Masaż dla kobiet w ciąży

Ostatnio w salonie Miziu Miziu Spa wybrałam się na masaż dedykowany kobietą w ciąży. Oznajmiam tym co myślą, że wszystko jest nam w tym okresie zabronione – to kłamstwo! Można o sobie dbać, relaksować się a nawet i masować.Masaż dla kobiet w ciąży może być naprawdę bardzo przyjemny i relaksujący ale owszem często słyszy się, że jest to temat dość kontrowersyjny zarówno wśród lekarzy, masażystów, jak i samych ciężarnych.

Dlaczego? Panuje takie przekonanie, że ciąża jest bardzo specyficznym etapem w życiu kobiety i trzeba się z nią wtedy obchodzić jak z przysłowiom jajkiem. Tak właśnie jest również z masażem. Mówi się a raczej często słyszy się, że ciąża jest poważnym przeciwwskazaniem do wykonywania jakiegokolwiek masowania, które przecież może dać kobiecie wielką ulgę. Całe szczęście to zwykłe zabobony i oczywiście, że możemy się masować a nawet i jest to bardzo wskazane.

Jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża zagrożona ale wtedy gdy ciąża jest patologiczna to kobieta sam doskonale wie, że nie powinna korzystać z takich rzeczy bo jej każdy ruch jest pod ścisłą obserwacją i kontrolą lekarza.

Masaż na kobiecie w ciąży wykonywany jest w trochę innej pozycji niż jak to zwykle wygląda przy standardowym masażu. Kobieta musi ułożyć się bowiem na boku. Jest to bardzo ważny element do zapamiętania gdyż w takiej pozycji nic złego nie może stać się naszemu dziecku ponieważ masażysta masując plecy nie ma możliwości wykonać jakiegokolwiek ucisku na nasz brzuch. Tak odpowiednio wykonany masaż nie stanowi żadnego zagrożenia dla ciąży fizjologicznej. Może on przynieść wiele korzyści, przyjemności, poprawić nasze zdrowotne i psychiczne samopoczucie a także pozwala nam ukoić na przykład ból pleców który często pojawia się u ciężarnych, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenia oraz zapobiega rozstępom skórnym.

Miziu Miziu SPA – KLIK

Udostępnij:

%d bloggers like this: