17-20 tydzień ciąży

Kolejne 4 tygodnie mojej ciąży. Coś o pojawieniu się nareszcie, okrągłego, ciążowego brzucha i małych kopniaczków od dzidziusia. Kiedy, co i jak?

LINKI DO WCZEŚNIEJSZYCH POSTÓW O CIĄŻY:
Jak dowiedziałam się o ciąży?
5-8 tydzień ciąży
9-12 tydzień ciąży
13-16 tydzień ciąży

17 tydzień
W tym tygodniu pierwszy raz poczułam w brzuchu coś bardzo dziwnego. Na samym początku kompletnie nie wiedziałam czy leciusieńkie i bardzo sporadyczne bąbelki w okolicach jajników to dzidziuś czy może moje jelita przechodziły swoje katastrofalne frustracje. Teraz po miesiącu jestem pewna, że właśnie od 17 tygodnia ciąży zaczęłam czuć jak rusza się moja córeczka. Na samym początku czułam to tylko wieczorami kiedy leżałam na plecach i się relaksowałam się.

18 tydzień
Dopiero w tym tygodniu zrozumiałam co to znaczy chodzić ciągłe naprawdę głodna. Dosłownie ciągle! Zdarzyło mi się niejednokrotnie budzić się w nocy z głodu i zaglądać do lodówki w poszukiwaniu mleka które zagryzałam z płatkami. Najlepiej sprawdzały się poduszki i Cini Minis. W dzień często pomiędzy posiłkami podjadałam i a zresztą dalej podjadam jakieś małe przekąski.

19 tydzień
Od tego momenty mój brzuszek zaczął rosnąć w oczach. Nagle w 19 tygodnia stałam się Patrycja posiadająca kuleczkę zamiast brzuszka. Tak od tego momentu zaczęło już być widać na 100%, ze jestem w ciąży a nie, że tylko mocno się najadłam. Jest to cudowne uczucie ale niestety także nie mieszczę się już w moje ulubione jeansowe szorty i w upalne dni mogę nosić tylko i wyłącznie sukienki lub spódnice. Zauważyłam też, że gdy napiję się zbyt dużej ilości napoju to czuję się okropnie napełniona i nabrzmiała jakby miał mi dosłownie zaraz pęknąć brzuch. Dość nieprzyjemne uczucie. Co jeszcze z nieprzyjemnych ciekawostek 19 tygodnia to fakt, że okropnie zaczęła mnie męczyć ogromna zgaga. Za to polecam serdecznie – Alugastring (zaakceptowany lek przez lekarza w ciąży.)

20 tydzień
Od tego tygodnia zaczęłam zauważać, że mała wierci się już coraz częściej. Bardzo jest to przyjemne uczycie gdy leżę i nagle ktoś próbuje zwrócić na siebie moja uwagę. Nawet ostatnio zaczęłam czuć ruchy na siedząco a także pierwszy raz przez dotknięcie ręka brzucha. W tym tygodniu malutka również kopnęła tatusia który głaskał mój brzuch.

Udostępnij:

%d bloggers like this: