Jak bardzo źle wygląda mój brzuch?

Na te pytanie dostaje codziennie miliony odpowiedzi w komentarzach. Mój brzuch podobno – jest za mały a więc moje dziecko jest na 100% chore ale zarazem jest też za wielki jak na 5 miesiąc ciąży. Za dużo przytyłam bo inne z Was nie przytyły nic a inne 20kg. Wszytko jest ze mną nie tak!

Zastanawiam się po co niektóre kobiety piszą takie rzeczy. Zauważyłam w internecie jakąś niesamowitą rywalizację między kobietami które są w ciąży. Która co ma, jak wygląda, ile przytyła, jakiej wielkości ma brzuch itd. Czemu po prostu nie możemy cieszyć się z tego bez żadnej zawiści?

Właściwie to najbardziej zastanawia mnie to czego oczekują kobiety zadając mi takie pytania i pisząc przeróżne stwierdzenia:
„Ja jestem w 5 miesiącu i mam dużo mniejszy brzuch.”
„Ja jestem w 18 tyg i jeszcze nic nie przytyłam a ty w 5 miesiącu aż 5kg.”
„Dlaczego masz tak duży brzuch?”

Wyścig szczurów? Nie wiem czy oczekuj przeprosin, pochwały, zachwytu czy chcą się poczuć lepiej? Pozwólcie innym cieszyć się ciążą jeśli Wy czujecie się źle nie znaczy, że inne też muszą!

Prawda jest taka, że każda kobieta przechodzi ciążę po swojemu! Każdy organizm jest inny i jednej widać brzuch już w 3 miesiącu innej dopiero w 7. Jedna wymiotuje druga wcale. To, że jesteśmy w ciąży powinno nas cieszyć a takie komentarze sprawują jedynie tyle, że zaczynamy się zastanawiać czy aby na pewno z nami wszystko jest ok.

Jeśli chodzi o mnie to przytyłam 5kg a jestem 5 miesiącu ciąży. Może trudno w to uwierzyć niektórym ale moja ciąża jest książkowa. Zwykle kobieta tyje 1-1,5kg na miesiąc.

Życzę Wam drogie przyszłe mamy zdrowej i szczęśliwej ciąży niezależnie od tego ile przytyjecie i jakie macie brzuchy. Bądźcie szczęśliwe a będziecie mieć szczęśliwe dzieci!

Udostępnij:

%d bloggers like this: