13-16 tydzień ciąży

Przełom trymestrów – czyli złego samopoczucia nareszcie koniec! Jakie nastały zmiany w moim organizmie w tym czasie? LINKI DO WCZEŚNIEJSZYCH POSTÓW O CIĄŻY:
Jak dowiedziałam się o ciąży
5-8 tydzień ciąży
9-12 tydzień ciąży

13 tydzień
W tym tygodniu mogłam tylko i wyłącznie spać. Dzień bez drzemki nie istniał. Cały czas również chodziłam zmęczona i zwykła najzwyklejsza czynność sprawiała, że musiałam po niej odpocząć. Dalej co sekundę chodziłam do toalety a w nocy budziłam się na siku przynajmniej dwa razy. Oprócz tego, że parę tygodni przed zauważyłam, że muszę powoli pić napoje bo od razu robiło mi się od szybkiego (normalnego) picia niedobrze to w tym tygodniu zaobserwowałam podobną przypadłość co do jedzenia. Zaczęłam jeść od 13 tygodnia małe porcję ale często.

14 tydzień
Mój brzuch nabrał kształtów! Od tego tygodnia zaczęłam wyglądać na porządnie najedzoną i wcale nie jak ciężarna a jak po prostu obżarta! Nie był to dobry etap ponieważ wstyd było mi chodzić w obcisłych sukienkach bo nie wyglądałam jak wcześniej jak i również nie wyglądałam na przyszłą mamusię. Przez kolejne dwa tygodnie czyli przez tydzień 14 i 15 bardzo niedobrze mi się spało na boku ponieważ natychmiast kręciło mi się od tego w głowie.

15 tydzień
Tydzień 15 można było uznać za tydzień migreny. Nigdy w życiu tak bardzo nie bolała mnie głowa jak w tym etapie. Nawet nie wiedziałam, że od tak silnego bólu głowy nagle może zacząć pulsować w uchu. Dosłownie słyszałam swoje tętno zawsze w prawym uchu.

16 tydzień
Kolejny przełomowy tydzień! W tym tygodniu zaczęłam niesamowicie cieszyć się tym, że jestem w ciąży tym, że świeci słońce i wszyztskim innym. Nabrałam ochoty na wszystko i również nareszcie się „naprawiłam” i nie obrzydza mnie już stosunek z facetem a wręcz mam na niego ochotę. W tym tygodniu również w zależności od ubrania oczywiście ale mogę powiedzieć, że zaczęło być widać, że jestem w ciąży. W 16 tygodniu również stała się rzecz niesłychana bo pierwszy raz młoda pani ustąpiła mi miejsce w autobusie! Bardzo sympatyczne uczucie.

A tu macie zdjęcie USG w 14 tyg ciąży i zdjęcie brzuszka w 16 tyg.

  • Hej, świetny wpis! Ja też ze swoją dziewczyną planujemy właśnie dziecko.

%d bloggers like this: