Zapachy w ciąży

Czy ktoś z Was czytał Pachnidło? Książka opowiada o mężczyźnie o bardzo wyczulonym zmyśle węchu. Przekonałam się sama na własnej skórze, że kobieta w ciąży może z powodzeniem porównywać z bohaterem tej książki bo jej „talent” i węch jest niewiarygodny.Ten magiczny okres zapachowy trwa dość krótko bo jest to tylko parę początkowych tygodni ciąży. Oczywiście wszystko jest kwestią totalnie indywidualną bo każdy organizm jest zupełnie inny. U mnie zaczęło się to mniej więcej w 2 miesiącu ciąży a skończyło w połowie 3.

Słyszałam nie raz o tym, że kobieta w ciąży jest w stanie wyczuć każdy zapach z osobna ale jakoś nigdy w to szczególnie nie wierzyłam. Przekonałam jednak się sama, że jest to absolutna racja. Nie dość, że potrafiłam wyczuć każdy zapach to jeszcze na dodatek potrafiłam rozpoznać go z kilometra. Dodatkowo prawie wszystko mi niesamowicie śmierdziało, nie mogłam znieść zapachu mięsa i cebuli. W tamtym okresie nabrałam również obsesji na temat mycia zębów i do dziś potrafię myć je 10 razy dziennie. Działo się tak dlatego, że ciągle miałam wrażenie, że śmierdzę jedzeniem.

Opowiem Wam moje dwie śmieszne, zapachowe historię, które uwodnią, że faktycznie ten zapach jest bardzo ale to bardzo wyczulony.

Na szczęście lub nieszczęście ta cała przypadłość przeszła mi całkowicie jedyne co to przynajmniej będę miała zdrowe zęby bo mycie ich co sekundę ciągle mi zostało.

  • Anita Grabowska

    Kochana w pierwszym akapicie wkradł się błąd 🙂 zmysł węchu a nie zapachu ?

%d bloggers like this: