Implanty, ciąża, karmienie

Czyli jak to właściwie z tym jest? Można czy nie można karmić z implantami? Na te pytania właśnie tutaj znajdziecie odpowiedz. Wybrałam się w związku z tym postem i moją własną ciekawością na konsultację do mojego lekarza, chirurga plastyka.  Najpierw odpowiem Wam na podstawowo pytania, które dostaje od Was non stop.

Czy mam powiększone piersi?
TAK

Ile jest to mililitrów?
200ml

Dlaczego tak mało?
Ponieważ nie chciałam ich zbytnio powiększać a jedynie podnieść i uwypuklić.

Jaki jest kształt moich implantów? Czy są one okrągłe czy są to łezki?
Wybrałam implanty okrągłe, te o największej wypukłości.

Gdzie robiłam zabieg? Jaka była to klinika?
Piersi robiłam w Warszawie, w klinice Malia. Mieści się ona na Żoliborzu.

Jak ma na nazwisko mój lekarz?
Dr Ulatowski

Ile zapłaciłam za operację?
Nienawidzę tego pytania i nigdy na nie nie odpowiadam, ponieważ uważam, że jest to moja osobista sprawa. Każdy może dowiedzieć się przy swojej konsultacji ile może mniej więcej zapłacić za swoją indywidualną operację. Ceny są bardzo różne od 6tys do nawet 30tys.

Dobrze z pytaniami o mnie chyba na tyle. Mam nadzieję, że zaspokoiłam Waszą ciekawość. Teraz opowiem Wam jakie informacje udało mi się uzyskać od mojego lekarza po konsultacji.

W związku z tym, że moje piersi urosły do tej pory aż o dwa rozmiary zastawiałam się czy aby na pewno wszystko w środku jest z nimi ok. Okazał się, że całe szczęście nic się nie stało a szansa na to może się coś stać jest bardzo mała. Moje piersi jak i każdej innej kobiety rosną przez ciążę ale nie jest to nic co może sprawić, że pojawią się torbiele czy jeszcze gorsze rzeczy. Jest to naturalny stan organizmu i nie ma się czego bać. Jednak gdybym czuła wewnętrzną potrzebę zbadania ich za pomocą USG dostałam od chirurga namiar na lekarza, który jak Dr Ulatowski stwierdził „widział na oczy implanty”. Jest to bardzo ważne bo nie każdy wie jak badać powiększone piersi. Tym lekarzem jest Dr Paweł Surowski, który przyjmuje w Centrum Medycznym Miła przy ulicy Miła 6 w Warszawie.

Karmienie powiększonymi piersiami?
Na moje pytanie czy mogę po ciąży normalnie karmić dziecko lekarz z uśmiecham na twarzy stwierdził, że oczywiście, że tak. Powiedział również, że praktycznie po każdej operacji plastycznej piersiami, które są wykonywane w aktualnych czasach można normalnie karmić i nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. Nie ważne jest również to czy implant leży pod mięśniem czy pod gruczołami. Jedynie bardzo ważną kwestią jest to gdzie zostało wykonane nacięciem i jak został włożony implant. Zazwyczaj większość kobiet ma robione nacięcie pod biustem i zwykle takie wykonuje się jak i również zaleca się młodym kobietą. Dlaczego? Właśnie jednym z powodów jest ciąża. Otóż jeśli implant zostanie włożony przez na przykład sutek nieuniknione jest przez lekarza w tym wypadku pocięcie kanalików, które tworzą w czasie karmienia mleko. Tylko i wyłącznie w takim wypadku gdy implant został włożony przez nacięcie pod sutkami lub gdy została wykonana bardzo duża rekonstrukcja piersi dochodzi  do poniszczenia kanalików i gruczołów. Przy nacięciu pod biustem lekarz bardzo delikatnie wkłada implant pod kanaliki nie naruszając ich w żadnym wypadku.

Mam nadzieję, że teraz będziecie spały spokojnie.

Udostępnij:

  • No to super, że nie będziesz miała z tym problemów 🙂

%d bloggers like this: