Wiosenne okulary

Nareszcie wychodzi słoneczko! Można wyciągnąć z szafy i założyć na nos okulary. Dziś pokażę Wam 3 pary moich ulubionych przeciwsłonecznych okularów na wiosnę.
Z tego co da się już całe szczęście zauważyć wiosna zawitała na dobre. Zdarzają się jeszcze chodne dni ale raczej jest już przewaga tych słonecznych. Co za tym idzie przed nami perspektywa kilku słonecznych miesięcy. Nie można zapomnieć o szczególnej opiece naszych oczu. Dlatego też powinniśmy dobrać odpowiednie okulary by ochronić je przed promieniami słonecznymi, które mogą poważnie podrażnić nasze oczy. Okulary powinny zabezpieczać nasz wzrok przed nadmiernym i szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB.

Oczywiście takie okulary są dużo droższe od tych ze sklepowych półek popularnych sieciówek jednak ja wolę postwić na jakość niż na ilość. Szczególnie jeśli chodzi o zdrowie.

Jakie okulary pasują do kształtu twarzy?

TWARZ TRÓJKĄTNA – Osoby posiadające taką twarz powinny unikać dużych okularów. Do takiej twarzy pasują delikatne oprawki z wyraźnie zarysowanymi poziomymi liniami.

TWARZ OWALNA – Osoby z owalną twarzą mają szeroką gamę wyboru ponieważ pasuje do nich praktycznie każdy kształt okularów. Najlepiej, jednak gdy ich szerokość będzie taka sama jak szerokość twarzy.

TWARZ KWADRATOWA – Jeśli uwielbiasz okulary potocznie zwanymi „muchami” to masz szczęście bo idealnie pasują do posiadaczy twarzy w kształcie kwadratu. Również idealnie do takiej twarzy pasują wszystkie inne okrągłe kształty okularów. Górna linia soczewek powinna znajdować się wysoko, najlepiej nad brwiami ponieważ optycznie wydłuża to twarz.

TWARZ OKRĄGŁA – Do takiego kształtu pasują oprawki prostokątne. Wyraźnie zarysowane kantach, optycznie wydłużą twarz.

Oczywiście można korzystać z tego schematu ale najważniejsze to czuć się samemu dobrze w danych okularach.

A to moja wiosenna kolekcja okularów:

Chloé Carlina

Miu Miu MU 10NS HAO4N0 55 

Roberto Cavalli

%d bloggers like this: