Kiehl’s maseczka o właściwościach ochronnych

Moja ulubiona maseczka do pielęgnacji skóry twarzy to Cilantro & Orange Extract Pollutant Defending Masque z firmy Kiehl’s. Jest to zielona pasta o przepięknym zapachu o działaniu kojącym, regenerującym i nawilżającym.

Zielona maseczka zamknięta w zielonym półprzezroczystym opakowaniu to jedna z moich ulubionych nawilżających maseczek, która ma wiele zastosowań. Używam jej do aplikacji na całą buzię i czasem zmywam ją po 20 minutach a czasem i nawet zostawiam ją na całą noc. Zdarzyło się użyć niewielkiej jej ilości jako kremu pod makijaż i tu też świetnie się sprawdziła.

Maseczka ma bardzo przyjemny, słodki zapach co jest już wyczuwalne zaraz po otwarciu opakowania. Od razu uprzedzam, że jest totalnie nieuniknione spróbowanie jej smaku bo za każdym razem jej odrobina dostaje mi się do ust przy aplikacji maski w tych okolicach. Smak przypomina mi bardzo słodką pastę do zębów a konsystencja maski też delikatnie może i ją przypomina. Jest gęsta i mocno kryjąca. Kompletnie nie zastyga tak ja i nie zmienia swojej konsystencji. Jedyne co to nadmiar jej wchłania się w skórę a resztę maski należy spłukać wodą.

Nie jestem pewna czy tak wysoka cena za maseczkę do twarzy jest warta całego efektu, który jest bardzo zadowalający lecz jest to jednak wciąż maska, która wystarcza na parę aplikacji ze względu na to, że nakładamy jej dużo więcej niż zwykłego kremu. Raczej chyba wolałbym wydać tą kwotę na na przykład właśnie dobry krem do twarzy ale potraktuję tę maskę już do końca właśnie w taki sposób. Co oczywiście też jest dobrym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o efekt to skóra zyskuję blasku i gęstości. Jest dużo bardziej sprężysta, spięta i zbita. Dodatkowo zapach maski utrzymuje się na skórze cały dzień co jest  moim zdaniem również jej dużym plusem.

Od producenta:

Maseczka do twarzy o właściwościach ochronnych z ekstraktem z kolendry i pomarańczy
Nawilża skórę i chroni przed zanieczyszczeniami.
Pomaga wypełniać skórę i chronić ją przed widocznym wpływem zanieczyszczeń występujących w powietrzu, które powodują ziemistość cery i jej niezdrowy wygląd.
Formuła zawierająca ekstrakt z kolendry i pomarańczy pomaga zapobiegać przed dostawaniem się do skóry zanieczyszczeń, aby zapewnić uczucie ochrony przed agresorami obecnymi w środowisku.
Przy regularnym stosowaniu skóra staje się świetlista i odmłodzona.

Cena 149zł za 100ml.

%d bloggers like this: