5 przykrych prawd działających na naszą korzyść

Nasz upór często nie pozwala nam samym sprawić byśmy poczuli się szczęśliwi. Dlatego warto czasem dostrzec od życia pewne wartości nawet tam gdzie łatwo nie jest by czerpać z nich wiedzę na przyszłość. Chociaż prawda jest taka, że bardzo ciężko jest nam przyjąć największe lekcje życia.


To one jednak sprawiają, że nasze życie jest piękne, pokazując nam jak się rozwijać i jaką dążyć drogą.

1. Szczęście nie zaczyna się od partnera, związku, wakacji, pracy, wypłaty lub pieniędzy. Zaczyna się od twojego myślenia i tego, co codziennie mówisz. Szczęście zaczyna się od CIEBIE.

Zwykle kiedy pytasz kogoś „Co u Ciebie?”, ktoś odpowiada, że: „ok”. Czy nie lepiej byłoby podarować komuś odrobinę porannej energii i uśmiechu? Powiedzieć, że jest „cudownie” i nawet opowiedzieć dlaczego. Dobra energia wraca!

2. Jeśli chcesz mieć z życia jakieś korzyści, musisz też ponieść koszta.

Większość ludzi oczekuje wynagrodzenia bez pracy a nie da się przecież błyszczeć bez szlifowania. Tak samo jak nie możesz dotrzeć do celu bez podjęcia podróży. Podróż czy też praca zawsze kosztuje i musisz zainwestować w nią ogrom swojego czasu i energii.

3. Nie ważne jak ciężko pracujesz, nie zawsze możesz mieć wszystko, czego chcesz.

Nie wszystko w życiu może być doskonale kontrolowane. Najlepiej skupić się na jednym celu a te mniej istotne od siebie odsunąć, aby uzyskać więcej tego, czego naprawdę potrzebujesz i chcesz w życiu.

4. Wszystko w życiu ma swoje granice.

Nigdy nie możesz spędzać swojego całego czasu ze wszystkimi, których kochasz. Nigdy przeczytasz wszystkich książek, które chcesz. Nigdy nie będziesz we wszystkim najlepszy. Nigdy nie odczujesz wszystkich możliwych odmienności emocjonalnych i fizycznych doświadczeń w życiu. Zwyczajnie nie da się wszystkiego w życiu ogarnąć i każdy ma swoje limity. Tacy po prostu jesteśmy. NIEDOSKONALI

5. Nie każdy, komu ufasz, będzie godny zaufania.

Kluczem do wewnętrznego spokoju w sytuacji gdy ktoś nas zawiedzie jest nie pozwolić nikczemnym decyzjom niszczyć zaufanie do wszystkich innych. Nie daj im tego odebrać. Otaczaj się ludźmi z których jesteś dumny. Takich którzy Cię kochają i szanują. Takich, którzy sprawią, że Twój dzień stanie się jaśniejszy.

Udostępnij:

  • Z punktem pierwszym (zwlaszcza) najbardziej sie moge zgodzic, tzn z kazdym – ale tu sie nawet nogami podpisze, jak mi rąk zabraknie 😀

%d bloggers like this: