Organique maska algowa z dynią

Idealnym pomocnikiem w procesie odnowy skóry są maski, między innymi maska algowa. Jej aplikacja jest niezwykle trudna i wymaga szybkości ale i wprawy. Efekty są tego warte, piękna, gładka i rozświetlona cera wynagradza nam starania.

6

Jak przygotowuję maskę? Dwie łyczki proszku wsypuję do miseczki i zalewam ją podobną ilością ciepłej wody. (W ziemnej dużo gorzej produkt się rozpuszcza.) Następnie mieszam dość energicznie by rozprowadzić i pozbyć się każdej grudki.

Maska powinna mieć postać klejącej się masy przypominającej kisiel. Nie powinna być zbyt gęsta ponieważ wtedy zastyga momentalnie. Nie może być też zbyt rzadka ponieważ może kapać i brudzić ubrania.

Jak ją nakładam? Przede wszystkim bardzo szybko. Ja zaczynam od czoła później policzki i na koniec broda. Maski algowe typu „peel-off” bardzo szybko zastygają. W kontakcie z ciepłem skóry w jednej chwili stają się twarde i nie da się ich później rozprowadzić czy rozmasować. Dlatego należy robić to bardzo precyzyjnie i szybko.

Maskę zostawiam na 20 minut. Po czym zdejmuję ją palcami a resztki zmywam ciepła wodą a na twarz nakłam nawilżający krem.

Bardzo ważne by pozostałości maski wyrzucać do kosza w żadnym wypadku do umywalki ponieważ nie da się jej później rozpuścić i może nam ją zatkać.

Ekekt: Maski używam wtedy, kiedy chcę by moja skóra poczuła się odżywiona i głębokiego nawilżona. Sprawia, że skóra nabiera blaski, miękkości i staje się wygładzona.

Organique o masce algowej z dynią: Algi to bogactwo substancji organicznych: aminokwasów, węglowodanów, protein i pierwiastków. Maski z alg oczyszczają skórę z toksyn, łagodzą stany zapalne, poprawiają koloryt skóry i wygładzają powierzchnię naskórka. Maska peel-off skomponowana na bazie alginatu i glukozy, wzbogacona ekstraktem z dyni, polecana jest dla skóry wrażliwej, odwodnionej, matowej, zmęczonej i łuszczącej się. Ekstrakt z dyni to bogate źródło cukrów, witamin, karetonoidów, protein, soli mineralnych i aminokwasów, które aktywnie nawilżają, zatrzymują wodę w naskórku, poprawiają koloryt oraz spowalniają procesy starzenia. Dodatek glukozy wzmacnia nawilżające działanie maski, zmiękcza i wygładza naskórek oraz pozostawia satynowe wykończenie.

Produkt kosztuje 22,50zł za 50g.

5 1 3 2 maska

  • Muszę sobie sprawic jakas dobra maseczke na nawilzenie buzki 😛

%d bloggers like this: