„Zupełnie Nowy Testament”

Ostatnio byłam w kinie na bardzo fajnym i mądrym filmie „Zupełnie nowy testament” Moim zdaniem daje bardzo dużo do myślenia i bardzo go polecam jeżeli ktoś lubi niezbyt proste filmy z zupełnie niejednoznacznym przekazem. Właściwie ostatnio dużo wymyślam i pisze. Oczywiście tym razem zainspirował mnie do tego film.

blogg2Opis filmu: Gdzie mieszka Pan Bóg? W Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Do czasu. Jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa.

Niesowity film. Momentami dość dziwny, głupkowaty. Jednak gdy pomyśleć o nim dłużej nawet w tych głupkowatych scenach znajduje się zupełnie inne sensowne wytłumaczenie problemów. Dość mocno psychologiczny. Myślę, że zwykły, prosty widz niekoniecznie zrozumie dokładny jego przekaz. Trzeba nad nim trochę pomyśleć. Moim zdaniem film komedią zupełnie nie jest chociaż takie informacje znaleźć można. Daje dużo do myślenia. Dziwnie, że w naszym Państwie dość mocno dążącym aktualnie do bycia katolickim jest on dopuszczony bo przekracza on mocno granice.

Tak jak wspomniałam dużo ostatnio piszę a film mnie tylko jeszcze do tego „zmusił”.

„Czy wiesz jak brzmi sypiący się brokat? Tak cudnie przecież wygląda a może ma tez swoja niesamowita melodie? Czy wiesz jak brzmią spadające płatki śniegu wprost na szybę twojego okna? Czy wiesz o czym rozmawiają ptaki w lesie, dlaczego tak głośno odpowiadają sobie nawzajem. Czy wiesz jakie to piękne, wiesz na pewno. Przecież każdy umie zamknąć oczy poczuć dotyk wiatru na policzkach. Niby to takie normalne, zwyczajne, codziennie. Jednak nawet zimny, mroźny wiatr ma swój zapach i smak. Pozował sobie nie być realista. Wysłuchaj się w melodie swoje serca. Nic nie jest przecież takie zwykle,normalne. Życie jest takie jakie pozwolisz mu być. Nie chcesz by było piękne? Przecież to takie proste. Zobacz w zwykłym wietrze szeleszczą liście one tańcząc opowiadają swoja historie. Nic nie musi być takie proste. Życie to bajka. W każdej chwili. Tylko pozwól sobie spojrzeć na życie jak dziecko. One maja taka piękna wyobraźnie i biorą życie tak łatwo.”

by me.

 • Chciałabym obejrzeć ten film. Widziałam zwiastun i mnie zaintrygował.

  • patrycjastrzalkowska

   dawno żaden film nie wzbudził we mnie takiego zainteresowania czy emocji polecam koniecznie !

 • Juz cos slyszalam o tym filmie. Mysle, ze moze pokazac zupelnie inne spojrzenie na pewne sprawy 🙂

  • patrycjastrzalkowska

   Oj tak zupełnie inne ! Przez to tak bardzo ciekawe. Bardzo polecam 🙂

%d bloggers like this: