Pieprzowy deszcz

Nucz się być cierpliwym nawet gdy leje się w tobie smutku i tych pieprzowych złych myśli dwa litry. Najlepsze przychodzi do cierpliwych.

01707f38a4cb50c99ec6a89b3bebcc3c_370161Historia każdego z nas jest bardziej skomplikowana, niż nam się wydaje. Każda napotkana osoba, każdego dnia, przedstawia jakąś historię. Może tak samo skomplikowaną jak Twoja. Tego nie wiesz i pewnie nigdy się nie dowiesz. Każdy ma swoje ukryte myśli i przeżycia przez które ma w sercu blizny i nie zawsze chce je pokazywać światu. Zwykle ludzie chowają swoje uczucia za uśmiechem i nie możemy zobaczyć ich prawdziwych.

Nie można oceniać człowieka negatywnie przez ich przeszłość bez pełnego zrozumienia ich sytuacji. To co widzisz jest tylko tym co ktoś pozwala Ci zobaczyć. Nie zawsze musisz mieć rację oceniając kogoś. Jednak czy ocenianie kogoś nie jest łatwiejsze niż zobaczenie swoich własnych błędów? Tego właśnie powinniśmy się nauczyć, zacząć oceniać siebie samego.

Życie ciągle się zmienia, płynie i musisz to rozumieć. Wszystko w życiu jest tymczasowe. Jeżeli coś jest dobre, ciesz się tym bo nie będzie to trwać wiecznie. Jeżeli coś jest złe, nie martw się nie będzie to trwać wiecznie. Tak właśnie to wygląda, jeżeli nie jest łatwo teraz to nie znaczy, że będzie będzie tak cały czas. Pamiętasz swoje stare problemy? Teraz zapewne się z nich śmiejesz. Postaraj się dostrzec w każdej sytuacji pozytywne aspekty. Może czasem za dużo wymagamy, za dużo chcemy natychmiast od życia. Każda chwila daje nowy początek i nowe zakończenie.

Nie zapomnij, że warto poświęcić chwile czasu, cierpliwości i uśmiechu do życia nawet jeżeli
jest źle. Nic nie trwa wiecznie ale nie oznacza to że nie warto czekać. Najlepsze jest jeszcze przed nami.

by me.

Udostępnij:

%d bloggers like this: