Czy warto być grzeczną?

„Grzeczne dziewczynki nie dostają tego, czego chcą” to książka której nawet samym tytuł bardzo intryguje. Pomaga kobietom odnieść w sukces nie tylko w pracy ale i w życiu prywatnym. Koniecznie do przeczytania!

gdzz

Opis: Czym różnią się grzeczni chłopcy od grzecznych dziewczynek? Grzeczni chłopcy dobrze się uczą, uprawiają sporty i są dżentelmenami. Natomiast grzeczne dziewczynki siedzą cicho, zajmują się młodszym rodzeństwem i są raczej słodkie niż mądre. I tak jak różne są oczekiwania w stosunku do obu płci, tak różne są drogi do osiągnięcia spełnienia w dorosłym życiu.

Kobiety, by odnieść sukces, muszą nie tylko wspiąć się po szczeblach kariery. Muszą także pokonać czyhające tam na nie pułapki – stereotypy, przekonania, wyuczone zachowania. Dlatego pierwszym krokiem, który powinnaś uczynić (i to już!), jest porzucenie raz na zawsze Klubu Grzecznych Dziewczynek, od lat podcinającego Ci skrzydła! Do roboty, dziewczyno! Trzaśnij drzwiami do Klubu Grzecznych Dziewczynek!

Grzeczne dziewczynki nie dostają tego, czego chcą!

Ok zacznijmy od tego, że każdy psychologiczny poradnik łatwo i przyjemnie się czyta gorzej z realizacją porad w nich zawartych. Trzeba dużo samozaparcia by pozornie banalne sytuacje wcielić w życie. Mogą nam one w dużej mierze je ułatwić i zadziałać jak dobra terapia. Wszystko zależy od nas. Zwykłe przeczytanie lektury nie sprawi nic tylko nasze działanie.

W książce znajduje się „99 sposobów na zasłużony szacunek, wypracowany sukces i wymarzone życie”.  Są one podzielone na 99 taktyk i 99 różnych tekstów które pomogą nam stać się bardziej pewnym siebie i świadomie kierować swoim życiem. Wiele taktyk które są szczegółowo opisane jest wzbogaconych o prawdziwe historie co uprzyjemnia czytanie i zrozumienie problemów.

Książka napisana jest bardzo prostym i przyjemnym językiem przez co przeczytać ją można za jednym razem tak jak zrobiłam to ja. Często mi się to zdarza, że czytam raz a porządnie ale taka już jestem bardzo dociekliwa i niecierpliwa. Zdecydowanie polecam ją kobietom, które chcą uwierzyć w siebie ponieważ z jakiegoś powodu zwątpiły i straciły wiarę we własne możliwości. Pozwala ona w prosty sposób zrozumieć popełniane przez samą siebie błędy i stać się osobą asertywną.

Cytaty:

„Nic nigdy nie jest idealne – możemy jedynie liczyć na coś, co jest prawie doskonałe, przy rozsądnej inwestycji czasu i wysiłku.”

„Nie ma nic ważniejszego niż moja pełna obecność w teraźniejszości.”

„Kobiety sukcesu wiedzą, że niektóre związki są warte tego, by inwestować w nie więcej czasu i wysiłku, a inne nie.

„Tysiąc milowa podróż zaczyna się od jednego kroku.”

 • Lubię takie książki, choć na czytaniu się kończy a porad w życie raczej nie wprowadzam 😉

  • patrycjastrzalkowska

   może czasem warto 🙂

 • Mnie również takie książki pochłaniają 😉 szybko bym ją przeczytala, stawiam na 1 dzien 😛 pozdrawiam i zapraszam katsuumi.pl 😉

  • patrycjastrzalkowska

   Najgorsze, że ja potrafię siedzieć na raz z 700 strontową książką ! 😀

 • Pati E

  Zaciekawiła mnie ta książka…

  • patrycjastrzalkowska

   polecam przeczytać 🙂

%d bloggers like this: