Makijaż permanentny brwi

Ostatnio odwiedziłam Instytut Zdrowia i Urody Sharley gdzie wykonałam makijaż permanentny brwi o którym zawsze marzyłam. Jest to pierwszy etap makijażu przed obowiązkową poprawką. 1

Od zawsze marzyłam by mieć makijaż permanentny brwi. Wręcz nienawidziłam tej monotonni i codziennego ich malowania rano od początku. Moje brwi naturalnie są dość jasne a włosy farbuję na ciemno dlatego też brwi powinnam mieć ciemne. Zawsze malowałam je ciemnym cieniem, kredką lub pastą do brwi co dawało mi mocny efekt. Dlatego też zdecydowałam się na makijaż permanentny metodą cieniowania. Druga metoda włoskowa jest o wiele bardziej naturalna.

Kształt brwi malowałam sobie sama dlatego też jestem tak z niego zadowolona. Pani Asia u której byłam i serdecznie ją polecam pomogła mi i wyrównała je gdzie było potrzebne.

Pierwszego dnia zabiegu brwi wydają się być dość sztuczne i odrysowane jak od linijki. Efekt oczywiście z ubiegłem czasu efekt staje się bardziej naturalny. Po paru dniach zaczyna schodzić skóra i do tygodnia blaknie wszystko o połowę. Konieczna jest darmowa poprawka by uzyskać pożądany kolor i ewentualnie poprawić miejsca gdzie pigment bardziej się wymył.

Niestety ale makijaż permanentny czego dowiedziałam się od pani Asi od czasu kiedy jesteśmy w Unii Europejskiej zupełnie się zmienił. Do jego wykonania w Polsce są używane inne pigmenty, bez odpowiednich konserwantów. Przez co jest tylko widoczny przez 3 lata i całkowicie schodzi. W Sharley natomiast jest tak, że do 3 lat można zrobić ponowny zabieg za połowę ceny.

Wykonanie makijażu nie należy to do najprzyjemniejszego uczucia ale po pierwszym przejechaniu maszynką jest użyta maść znieczulająca, która uśmierza ból. Brwi nie bolą mocno ale oczy strasznie łzawią i dosłownie się trzęsą, jest to dziwne i nieprzyjemne uczucie. Można je porównać do wyrywania brwi ale dużo silniej.

Kolor pigment użytego w pierwszym etapie to Tobacco.

DSC04145 - Kopia

Makijaż na zdjęciach jest w pierwszej fazie etapu. Jest to pierwsze podejście już po tygodniu. Czyli moje brwi wytarły się i w połowie wypłukała się z nich pigment. Teraz jestem umówiona na jego poprawkę i dopiero po tygodniu od niej będzie widoczny efekt końcowy.

Czas trwania zabiegu to około 1h i kosztuje 900zł.

  • Brwi wyglądają bardzo ładnie, i dość naturalnie, jednak nie mogę patrzeć na twoje posklejane rzęsy 🙂

    • patrycjastrzalkowska

      Ja lubię taki efekt i mi się podoba. Jeżeli Ty nie lubisz to sobie możesz inaczej malować nikt nie zabrania.

  • alut

    a ja uwielbiam posklejane rzęsy 🙂

%d bloggers like this: