Ecospa Olej z passiflory

Olej z passiflory idealnie sprawdza się w masażu i innych relaksacyjnych rytuałach SPA. Można go stosować jako balsam po kąpieli. Niestety ale jego zapach totalnie nie przypadł mi do gustu. 1

Ecospa: Olej z passiflory importowany jest bezpośrednio z rejonów Amazonii. Został wytłoczony na zimno z orzechów rośliny Passiflora edulis, zbieranych z dzikich upraw*. Nie był poddawany procesowi rafinacji, dzięki czemu zawiera wiele cennych składników występujących w roślinie.

Olej z passiflory w ponad 70% składa się niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowychz, zawiera 17 aminokwasów, witaminę C i karotenoidy o działaniu antyoksydacyjnym oraz sód, magnez, potas i wapń. Bogactwo składników sprawia, że olej jest świetną bazą oliwek do skóry potrzebującej regeneracji i odnowy, szczególnie suchej i dojrzałej. Może być również używany jako dodatek do bazowego kremu czy balsamu (na 50 gram bazy balsamowej lub kremowej dodaj 1 łyżeczkę oleju).

32

Olej niestety ale ma dla mnie zapach nie do przejścia – świeżo skoszonej trawy. Nie jestem w stanie znieść tego zapachu dlatego też natychmiast oddałam go koleżance, która go za mnie testowała.

Moja koleżanka używała oleju po kąpieli jako balsamu nawilżającego i była z niego zadowolona. Niestety ale jej też zapach szczególnie nie przypadł do gustu. Natomiast nie drażnił jej tak jak mnie. Jest to jednak kwestia gustu.

Olej przeznaczony jest raczej do masażu skóry i jej nawilżenia niż bardziej do pielęgnacji twarzy. Czytałam też, że podobno ma właściwości rozjaśniające włosy.

Olejek można kupić w sklepie ECOSPA a dokładnie TUTAJ. Do wyboru są różne pojemności 30ml za 9,00zł, 50ml za 12,90zł, 100ml za 22,50zł.

%d bloggers like this: