Ecospa Hydrolat z rumianku

Hydrolat z rumianku stosuje się do złagodzenia podrażnień i oczyszczenia skóry. Jest całkowicie bezpieczny dla wrażliwej i delikatnej cery. Ma piękny rumiankowy zapach.

1

Ecospa: Hydrolat rumianku jest tak delikatny, że jako jeden z nielicznych (obok bławatkowego) jest polecany do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu. To jeden z najlepszych wielofunkcyjnych hydrolatów. Szczególnie polecany jest do pielęgnacji niemowląt i wymagającej cery ich mam. Ze względu na swoje kojące działanie na system nerwowy, hydrolat z rumianku redukuje stres i łagodzi objawy bezsenności. Łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne (włącznie ze zmianami trądzikowymi).

Dodawany do kąpieli łagodzi podrażnienia. Rozpylany na łóżeczko zapewnia regenerujący, spokojny sen. Rozcieńczony może służyć do przemywania piersi w trakcie okresu laktacyjnego (zapobiega to podrażnieniom sutków). Jako składnik nawilżanych chusteczek. Jako składnik preparatów na oparzenia słoneczne. Samodzielnie, lub w kombinacji z innymi hydrolatami świetnie usuwa makijaż (również kolorowe kosmetyki do oczu), oczyszcza i tonizuje. Przemywanie oczu czystym (lub rozcieńczonym wodą) hydrolatem łagodzi ich zaczerwienienie, podrażnienie i zmęczenie (np. po wielogodzinnej pracy przy komputerze).  Ze względu na swoje niskie pH, jest polecany do higieny intymnej.

2

W mojej pielęgnacji skóry twarzy od pewnego czasu również zagościł hydrolat rumiankowy. Po zmyciu makijażu nakładam olejek ze śliwki lub olejek z orzechów makadamia, następnie kwas hialuronowy i na sam koniec spryskuje twarz hydrolatem z rumianku.

Dokupiłam sobie do niego atomizer który ułatwia jego aplikacje. Spryskuję nim całą twarz. Uwielbiam jego relaksujący zapach. Uważam, że po jego zastosowaniu moja skóra jest uspokojona i odprężona. Używam go codziennie przed snem.

Olejek można kupić w sklepie ECOSPA a dokładnie TUTAJ. Do wyboru są różne pojemności 100ml za 11,80zł, 500ml za 47,20zł, 1000ml za 82,60zł.

%d bloggers like this: