peeling z kwasem migdałowym 20%

Peeling z kwasem migdałowym stosowany jest do wygładzenia skóry, rozjaśnienia jej oraz do zwężenia porów. Ja używam go ze względu na przebarwienia na skórze, których chcę się pozbyć. 3

Zrób Sobie Krem: Kwas migdałowy to α-hydroksykwas otrzymywany przez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Poprawia kondycje skóry. Skóra sucha i szorstka staje się lepiej nawilżona, bardziej miękka poprawia się jej koloryt. Tłusta z rozszerzonymi porami, często także z bliznami potrądzikowymi nabiera delikatności, spłycają się blizny.

2 1

Od zastosowania odpowiedniego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę.

TONIK 5-10% do stworzonej substancji należy dodać odrobinę sody by zneutralizować pH do 3-4. (kwas + woda = pH 1)  Należy go używać codziennie jako zwykły tonik do mycia twarzy. Nie spłukujemy go! Po użyciu natłuszczamy skórę kremem. Efekty powinny pojawić się już po pierwszych użyciach.

PEELING 10-40% przemywamy nim twarz i pozostawiamy na 10-20 minut. Skóra może delikatnie piec. Chociaż wszystko zależy od stężenia oraz od skóry. Mnie osobiście przy 20% nie piecze nic. Po tym czasie zmywamy peeling mydłem lub wodą z sodą, która przywraca odpowiednie pH. Następnie należy nałożyć bardzo tłusty krem i smarować nim buzię jak najczęściej. Po około 3-4 dniach skóra może zacząć się łuszczyć.

Do stworzenia peelingu użyłam 10g kwasu migdałowego i 40 g wody różanej i odrobinę etanolu. Powstały płyn ma stężenie 20%.  Całość zmieszałam i przelałam do szklanej ciemnej buteleczki. By kwas dokładnie się rozpuścił wykąpałam go w gorącej, kąpieli wodnej.

Do uzyskania innych stężeń należy dodać:

10% – 10g kwasu + 90g wody

15% – 10g kwasu + 56g wody

20% – 10g kwasy + 40g wody (odrobina etanolu, która pomaga rozpuścić się substancji)

30% – 10g kwasu + 23g wody (odrobina etanolu, która pomaga rozpuścić się substancji)

40% – 10g kwasu + 15g wody (odrobina etanolu, która pomaga rozpuścić się substancji)

 

 

%d bloggers like this: