Olej kokosowy na włosy

Moje włosy są okropnie ale to bardzo okropnie zniszczone. Potrzebują mocnej regeneracji. Postawiłam na oleje. Pierwszym, który testuję to olej kokosowy. Olej ten jest bardzo wychwalany dlatego sama chciałam się o tym przekonać. Faktycznie już po paru zastosowaniach zauważyłam rezultaty.

IMG_8652

Aż dwa razy dążyłam do platynowego blondu co skończyło się katastrofą dla ich kondycji. Jeżeli chodzi o kolor to do blondu nigdy nie wrócę bo po prostu mi się nie podoba na mojej głowie.

Wróćmy jednak do oleju. W sklepach czy w interenecie jest bardzo dużo olejków kokosowych ale myślę, że ja trafiłam na najlepszy jeżeli chodzi o jakość, i pojemność w stosunku do ceny. Za olejek wytwarzany w Polsce a dokładnie w miejscowości Zielonki o pojemności 800g zapłaciłam tylko 23zł.

Jak wygląda moja regeneracja?

Tak jak powinno wyglądać olejowanie włosów. Czyli wieczorem smaruję całe włosy dużą ilością oleju. Poduszki wykładam ręcznikami, żeby się nie ubrudziły i idę spać. Rano myję włosy 2-3 razy i nakładam odżywkę. Następnie suszę je i układam jak zwykle.

IMG_8653

Olejek jest bardzo tłusty ale po umyciu włosów około 2-3 razy bez problemu zmywa się on i nie pozostawia tłustych włosów. Należy uważać tylko wieczorem bo może poplamić ubranie.

Włosy po nocnej kuracji są zdecydowanie bardziej miękkie ale i intensywnie błyszczące i sypkie.

Olej kokosowy posiada mocne właściwości nawilżające. Może być stosowany na skórę jak i włosy. Wspomaga gojenie się ran, hamuje pojawianie się plam na skórze, działa łagodząco przy chorobach skóry, spowalnia starzenie i opóźnia powstawanie zmarszczek, nawilża i wygładza skórę.

Jako jedyny olej chroni włosy przed utratą protein, dzięki swej specyficznej budowie olej kokosowy jest w stanie wniknąć w strukturę włosa i dokładnie go nawilżyć, dzięki czemu włosy stają się miękkie, lśniące i mocne. Wzmacnia cebulki, zapobiegając wypadaniu włosów. Zwiększa ukrwienie skóry i pomaga w walce z łupieżem.

  • Patrycja Owsianka

    Jakiej firmy jest olejek?

    • patrycjastrzalkowska

      Ekogram Zielonki

%d bloggers like this: