Novoxidyl na wypadanie włosów

Kuracja przeciwdziałająca wypadaniu włosów i wspomagająca ich wzrost. Od około tygodnia jestem w posiadaniu kuracji Novoxidyl. Wspomaga wzrost włosów i hamuje ich wypadanie, spowodowane wieloma przyczynami. Zawiera TRIAMINODIL – opatentowaną cząsteczkę silnie normalizującą funkcje cebulki włosowej.

DSC02856

Jakoś tydzień temu otrzymałam paczkę od firmy Novoxidyl. W niej znalazłam piękne pudełeczko zawierające 4 produkty. Dwa identyczne szampony oraz dwa identyczne toniki.

Poniżej wkleję Wam informacje od producenta. Jak jak na razie za dużo nie mogę powiedzieć o produktach jedynie mogę wspomnieć o moich pierwszych wrażeniach po tygodniowej kuracji.

SZAMPON przeciw wypadaniu włosów

Zawiera TRIAMINODIL®, dzięki któremu ogranicza nadmierne wypadanie spowodowane różnymi przyczynami, przedłużając cykl życia włosów i wspomaga ich wzrost.

Dodatkowo zastosowany w szamponie NOVOXIDYL® Pirytionian cynku posiada wysoką skuteczność przeciwłupieżową. Dlatego też SZAMPON jest produktem dwufunkcyjnym, atrakcyjnym również dla osób, u których nadmiernemu wypadaniu towarzyszy łupież. NOVOXIDYL® SZAMPON posiada wyjątkowo kremową konsystencję, łączy w sobie doskonałe właściwości myjące i pielęgnacyjne, co pozwala na jego częste stosowanie. SZAMPON można stosować samodzielnie lub jako wzmocnienie kuracji tonikiem NOVOXIDYL® w przypadku intensywnego wypadania.

MOJE PIERWSZE WRAŻENIA – szampon ma białą i raczej bardzo gęstą konsystencję. Zapach jest bardzo słaby ale mi to odpowiada. Zauważyłam niestety, że dość trudno się pieni. Dopiero za drugim myciem jestem właściwie w stanie mocno umyć całe włosy.

TONIK na porost włosów 

Jest produktem zalecanym do stosowania w stanach nadmiernego wypadania włosów i w celu rewitalizacji cebulki włosowej. TONIK zawiera TRIAMINODIL®, dzięki temu ogranicza wypadanie spowodowane wieloma przyczynami, przedłużając cykl życia włosów i wspomaga ich wzrost. Dodatkowo skuteczność toniku wspomagają pozostałe składniki: Aminodermin TM CLR – kompleks bogatych w siarkę aminokwasów, niezbędnych do prawidłowej budowy i wzrostu włosa. Esculina – poprawia krążenie skóry głowy, wspomagając prawidłowe odżywienie cebulek włosowych. Kwas laurynowy – zmniejsza produkcję łoju, którego nadmiar niekorzystnie wpływa na wzrost zdrowych włosów. NOVOXIDYL® TONIK pozwala na skojarzone działanie wszystkich składników aktywnych w różnych częściach cebulki włosowej, prze co efekt stosowania jest zdecydowanie lepszy, aniżeli w przypadku oddzielnego działania każdego ze składników.

MOJE PIERWSZE WRAŻENIA – tonik bardzo przyjemnie i łatwo aplikuje się na skórę głowy nie brudząc przy tym włosów. Co zauważyłam ma dość specyficzny zapach, który przypomina mi szampony z rzepy. Jenak nie utrzymuje się on długo. Ja aplikuję go dwa razy na dzień.

 

%d bloggers like this: