Kwiaty szczęścia L’occitane

Inspiracją do stworzenia nowej kolekcji pachnących produktów z masłem shea stały się dwie tradycje zachodniej Afryki: wyplatanie koszy i opowiadanie baśni. W kolekcji znajdują się zapachy: płatki Róży, bukiet kwiatów Daktyli oraz kwiat Mango.33333333333

BALSAM DO UST – Mango Flower

Organiczny balsam do ust zawiera 10% masła shea. Doskonale nawilża i chroni suche, spękane usta. Zaraz po nałożeniu produktu stają się niewiarygodnie gładkie i miękkie. Przyznam, że wcześniej nie spotkałam się z takim kosmetykiem, który by aż tak natychmiastowo je wygładzał. Później oczywiście po upływie czasu usta nadal są bardzo miękkie. Jeżeli chodzi o zapach jest bardzo przyjemny, słodki i przypomina mango jednak nie jest on bardzo mocny i intensywny. Według mnie zapach balsamu nałożonego na  usta ulatnia się bardzo szybko jednak mi to w ogóle nie przeszkadza. Balsam nie ma koloru i nie nadaje mocnego błysku. Według mnie właściwie jedyną zaletą tego produktu jest bardzo mocne wygładzenie ust i nawilżenie co uważam za wystarczająco duży atut produktu.

 Jego pojemność to 15ml i kosztuje 45zł.

KREM DO RĄK – Rose Petals

Krem do rąk firmy L’OCCITANE jest ich najbardziej kultowym produktem. Ma w składzie wysoką zawartość masła shea – 20%. Chroni, odżywia i zmiękcza skórę. Sprawia, że dłonie są odporne na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Jeżeli chodzi o zapach produktu to nigdy nie lubiłam zapachu róży w kosmetykach jednak zapach w tym kremie mi odpowiada i nie drażni mnie ponieważ jest bardzo delikatny i subtelny.  Jego konsystencja nie jest bardzo gęsta i tłusta, szybko się wchłania. Ręce z początku delikatnie się lepią ale po chwili to uczucie mija.

Jego pojemność to 30ml i kosztuje 29,9zł.

 

%d bloggers like this: