DIY paletka pomadek

Chcę wam pokazać moją paletkę pomadek, którą stworzyłam. Czyli co zrobiłam, żeby mieć 10 ulubionych szminek w jednym miejscu. Tworzenie takiej paletki to fajna zabawa a przy okazji robimy coś bardzo pomocnego nam samym.  

Obraz046-1

Kupiłam pustą paletę na okrągłe cienie z firmy Inglot (18zł). Na opakowanie przykleiłam ozdobny papier. Potrzebne było wybrać 10 szminek, które najczęściej używam. Nie „wpakowałam” tylko mojej aktualnie ulubionej szminki ponieważ wolę mieć ją w formie normalnej.

Obraz051POTRZEBNE:

łyżeczka

świeczka + coś do jej zapalenia

szminki

nożyk

pusta paleta

karta + coś do pisania

Na samym początku wybieramy szminkę. Jeżeli jest długa należy odciąć ją przy samej zakrętce i odkroić około 0,7 cm pomadki. Następnie pozostałość przykleić ponownie do opakowania. (Chwilę trzymając nad ogniem łatwiej się przyklei.) Jeżeli szminka jest na wykończeniu w takim wypadku wybieramy całość. Zapalamy świeczkę i szminkę w konsystencji stałej kładziemy na łyżeczkę i trzymamy ją nad ogniem. Czekamy aż pomadka się roztopi.

Następnie wlewamy ją do dziurki na cień. i tak robimy z 9 kolejnymi. Po chwili szminka robi się znowu twarda. Ja dla późniejszego ułatwienia „życia” napisałam na małych karetczkach nazyw szminek i przykleiłam je na spodzie przykrywki.

 

%d bloggers like this: